• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vijftig Surinaamse stemmen vieren 50 jaar Srefidensi in bijzondere bundel

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 december 2025 14:30
in Suriname
imran taus boek onafhankelijk

Intieme voordrachten en rijke verhalen tijdens presentatie ONafhankelijk

In de Bibliotheek van de Universiteit van Suriname vond recent de presentatie plaats van ONafhankelijk. Het werd een inspirerende ochtend waarin geschiedenis, persoonlijke verhalen en reflecties op pakkende wijze samenkwamen.

Initiatiefnemer en schrijver Kevin Headly opende het programma met een uiteenzetting over het ontstaan van het project en het creatieve proces achter het boek. Hij gaf inzicht in de visie, motivatie en samenstelling van de bijzondere bundel.

Daarna sprak Marko van der Wal, redacteur en uitgever bij Van Oorschot. Hij ging in op het belang van ONafhankelijk binnen zowel de Surinaamse als Nederlandse boekencultuur, en op de waarde van de bundel in het kader van 50 jaar Srefidensi.

Intieme voordrachten van drie auteurs

Drie auteurs: Tanya Sitaram, Directeur van de Universiteitsbibliotheek, Imran Taus en Hilli Arduin namen vervolgens het woord.

Zij vertelden over de inspiratie voor hun bijdrage en lazen een fragment voor. Hun voordrachten boden een persoonlijke en krachtige inkijk in de verhalen die de bundel vormen.

De Universiteitsbibliotheek kijkt terug op een geslaagde en waardevolle presentatie. De organisatie spreekt haar dank uit aan alle sprekers, auteurs en bezoekers die hebben bijgedragen aan het succes van deze ochtend.

Bundel met 50 stemmen, voor 50 jaar Srefidensi

ONafhankelijk is samengesteld ter gelegenheid van 50 jaar Srefidensi en bevat vijftig bijdragen van vijftig Surinaamse schrijvers.

Het boek wordt binnenkort officieel aan de Universiteitsbibliotheek overhandigd en zal daarna te raadplegen zijn in de Studiezaal.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname ontwikkeling
Suriname

“Betaal de mensen beter of verlies ze”, waarschuwt Curtis Hofwijks

Florence H Wangsabesari – Jamin
Sport

Surinaamse Florence Wangsabesari – Jamin aan de top van promotie en marketing Pencak Silat

vuilophaal dumptruck para
Suriname

8-ton dumptruck weer inzetbaar voor district Para

suriname men united
Suriname

Suriname Men United investeert in duurzaam en inclusief maatschappelijk werk

blto
Suriname

BLTO brengt urgente problemen Technisch Onderwijs onder aandacht van DNA-commissie

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Zorgen over veiligheid van arrestanten na meerdere incidenten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws