• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Illegale ondernemer Waterland moet volledige milieuschade herstellen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 december 2025 06:00
in Suriname
illegale diesel

Illegale dieselproductie te Waterland stopgezet door dc Para

Het gezamenlijk optreden van de Nationale Milieuautoriteit (NMA), het districtscommissariaat Par, met name het bestuursressort Oost onder leiding van districtssecretaris Soeshma Bahadoer, de politie van Paranam en de Environmental Crime Unit (ECU), heeft ertoe geleid dat de activiteiten van een ondernemer te Waterland per direct zijn stilgelegd.

Deze beslissing volgt op een reeks herhaalde waarschuwingen die zowel het commissariaat als de NMA sinds begin 2025 aan de ondernemer hebben gegeven.

 

Herhaalde overtredingen en ernstige milieuschade

Ondanks meerdere aanmaningen, waaronder een formele waarschuwing tijdens een veldbezoek van de NMA in februari 2025, bleef de ondernemer actief zonder de vereiste vergunningen.

Op de locatie werden onder meer oliehoudend afval opgeslagen en verwerkt en werd een afgraving gevuld met verwerkte olie, waarna deze werd gefilterd voor verdere distributie.

Deze activiteiten vormen een direct risico voor milieu, bodem en waterhuishouding en zijn in strijd met de geldende wet- en regelgeving.

De NMA ondersteunt daarom het besluit van het districtscommissariaat Para volledig en benadrukt dat alle activiteiten onmiddellijk moeten worden gestaakt.

 

Mis dit niet:

TU Delft-studenten werken aan eco-toerisme voor Lantiwei

“Mangre wil coördinator worden van gezamenlijke onderwijsbonden”

Herstelverplichting op basis van de Milieu Raamwet

De Milieu Raamwet maakt duidelijk dat de veroorzaker van milieuschade verantwoordelijk is voor herstelkosten.

Conform dit polluter pays-principe zal de NMA de ondernemer formeel sommeren om:

alle noodzakelijke herstel- en saneringswerkzaamheden op eigen kosten uit te voeren;

kosten te dragen voor monstername, inspectie en laboratoriumanalyses;

alle supervisie- en aanvullende maatregelen te financieren die nodig zijn om de situatie volledig te normaliseren.

 

Mogelijke vervolgstappen bij niet-naleving

Indien de ondernemer niet voldoet aan de instructies van de bevoegde autoriteiten, zullen strengere maatregelen worden getroffen, zoals administratieve sancties, juridische stappen of volledige stopzetting van bedrijfsactiviteiten in het gebied.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Proeftocht met studenten in de boot bij Tamarin.
Nederland

TU Delft-studenten werken aan eco-toerisme voor Lantiwei

BvL/ALS-voorzitter Reshma Mangre.
Suriname

“Mangre wil coördinator worden van gezamenlijke onderwijsbonden”

Ministers Melvin Bouva en Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan bespraken in New York verdere samenwerking tussen Suriname en de Verenigde Arabische Emiraten. Foto: CDS
Suriname

Suriname zoekt financiering bij Abu Dhabi fonds voor ontwikkelingsprojecten

Bharos brengt juridische knelpunten in pensioenwetgeving onder de aandacht.
Suriname

Nishita Bharos onderzoekt pensioenrechten van ongehuwde partners in Suriname

Total Energies, illustratiefoto.
Suriname

TotalEnergies plant nieuwe exploratiecampagne in Block 58 voor 2027 en 2028

President Jennifer Simons en de Nederlandse premier Rob Jetten tijdens hun bilaterale overleg in New York. Foto: CDS
Nederland

Simons en Jetten bespreken visumversoepeling en inzet van €66,6 miljoen uit Nederland

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws