• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Voor Surinamers wordt een vakantie naar de VS mogelijk nog lastiger

Trump: 'Iedereen die geen netto aanwinst is moet vertrekken'

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 november 2025 18:00
in Buitenland, Lifestyle, Suriname
simons en trump en melania

Ook Surinamers kunnen met strengere visumvoorwaarden te maken krijgen. Foto: Jennifer Simons met Donald Trump en First Lady Ivanka Trump.

De recente uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump trekken wereldwijd aandacht, vooral omdat ze opnieuw wijzen op een veel strenger Amerikaans migratiebeleid.

Dit kan invloed hebben op Surinamers met een Amerika-wens. 

Trump kondigt op Thanksgiving-avond een “permanente pauze” aan op migratie uit alle zogenoemde Third World Countries, ofwel derdewereldlanden.

Ook wil hij federale uitkeringen voor niet-Amerikaanse staatsburgers stopzetten en mensen zonder duidelijke “meerwaarde” voor de VS laten vertrekken.  Zelfs het intrekken van eerder verleend staatsburgerschap noemt hij als mogelijkheid.

Aanleiding: incident nabij het Witte Huis

Een dag eerder vindt een schietpartij plaats vlak bij het Witte Huis, waarbij een lid van de National Guard overlijdt. De verdachte is een Afghaanse man die in 2021 via een speciaal programma naar de VS kwam.

Strenger beleid in opbouw

De uitspraken komen bovenop een eerdere maatregel uit juni 2025, toen een reisverbod voor 19 landen werd ingevoerd, vooral in Afrika en het Midden-Oosten.

Ook de immigratiedienst USCIS draait de duimschroeven aan: aanvragen van Afghanen zijn stopgezet, en dossiers van mensen uit de 19 risicolanden worden opnieuw beoordeeld.

Consulaten wereldwijd werken met strengere controles, waardoor procedures vertragen.

Wat Surinamers hiervan kunnen merken

Suriname staat niet op de huidige lijst van risicolanden. Toch kan de bredere formulering van Trump – gericht op “Third World countries” – in de praktijk betekenen dat ook Surinamers met strengere visumvoorwaarden te maken krijgen.

Vakantievisa, studiereizen of werkgerelateerde aanvragen kunnen langere wachttijden, meer bewijsstukken en grotere kans op afwijzing krijgen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

boekprsentaties
Suriname

Dubbele boekpresentatie belicht Hindostaanse en Marron-geschiedenis

Holi handen PHAGWA PAGWA PAGHWA
Suriname

Phagwá Milan 2026 in Lalla Rookh Complex: Behoud van cultureel erfgoed centraal

stb feliciteert surinamer
Sport

Surinaamse coach behoort tot wereldwijde topgroep van 23 deelnemers

aanhouding politie dierenmishandeling
Suriname

Honden in beslag genomen na mishandeling, eigenaar aangehouden voor voorgeleiding

VS-zaakgelastigde Watzlavick in gesprek met minister Tsang over infrastructuursamenwerking
Suriname

VS-zaakgelastigde Watzlavick bespreekt infrastructuur met minister Tsang

sergio akiemboto
Suriname

Chief of Staff Akiemboto: er worden weloverwogen keuzes gemaakt – Surinamers, nog even geduld

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws