• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Koningin Máxima: ik kan niet wachten om Suriname te bezoeken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 november 2025 10:39
in Nederland, Suriname
koningin aoxma bron blauwbloed nl

Koningin Máxima.

Koningin Máxima kijkt vol enthousiasme uit naar het staatsbezoek dat zij samen met koning Willem-Alexander volgende week aan Suriname zal brengen. Dat benadrukte zij tijdens haar reis voor de Verenigde Naties naar Indonesië.

Op de laatste dag van haar VN-reis sprak Máxima met Blauw Bloed over het aanstaande staatsbezoek. Ze liet weten dat het bezoek voor haar persoonlijk een bijzonder moment wordt.

“Ik kijk enorm uit naar drie dagen staatsbezoek in Suriname. Het wordt mijn eerste keer Suriname, ik kan niet wachten,” aldus de koningin.

Ook koning Willem-Alexander is niet eerder in Suriname geweest. Hij vertelde eerder dit jaar tijdens een persgesprek dat zijn moeder, prinses Beatrix, Suriname altijd heeft omschreven als het mooiste land dat zij ooit bezocht. Het was altijd zijn wens om het land zelf te ervaren.

Staatsbezoek van 1 tot en met 3 december

Het koningspaar reist van maandag 1 tot en met woensdag 3 december naar Suriname. Tijdens het driedaagse staatsbezoek staan verschillende ontmoetingen en activiteiten gepland die in het teken staan van cultuur, geschiedenis en samenwerking.

Onder meer op het programma:

  • Bezoek aan Frederiksdorp, een voormalige plantage;
  • Een officieel staatsbanket;
  • Een rondleiding in kindermuseum Villa Zapakara;
  • Diverse gesprekken met vertegenwoordigers uit de samenleving.

Een bezoek met symbolische waarde

Door haar uitgesproken enthousiasme geeft Máxima een persoonlijke lading aan het staatsbezoek, dat bedoeld is om de banden tussen Suriname en Nederland verder te versterken.

Haar woorden benadrukken zowel nieuwsgierigheid als waardering voor de relatie met het land dat een belangrijke plaats inneemt in de geschiedenis van het Koninkrijk.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

afdeling rijbewijzen suriname paramaribo
Nederland

Surinaams Nederlandse vrouw uit felle kritiek op handmatige werkwijze bij afdeling rijbewijzen

Isfahany Nagessersing2
Suriname

Na 21 jaar neemt Isfahany Nagessersing ‘Iesje’ afscheid van Rudisa

[Aggregator] Downloaded image for imported item #431525
Suriname

Jongeren uit kindertehuizen vieren Phagwa op het Onafhankelijkheidsplein

adeliene wijnerman
Suriname

Minister Wijnerman erkent tekortkomingen bij indiening begroting

natio vrouwen
Sport

Natio UMA jaagt op historische stap richting WK 2027

[Aggregator] Downloaded image for imported item #431492
Suriname

Politie grijpt in tegen smokkel aan westgrens, verdachte aangehouden in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws