• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Het grote risico voor Surinamers die te lang op een toeristenvisum in Nederland blijven

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 november 2025 16:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
reizen koffer paspoort

Te lang blijven in Nederland kan zorgen voor problemen in de toekomst.

Veel Surinamers die familie bezoeken in Nederland weten dat je maar 90 dagen in het Schengengebied mag blijven op een toeristenvisum.Dat is algemeen bekend.

Wat veel mensen níet goed begrijpen, is hoe zwaar de gevolgen zijn als je zelfs maar een paar dagen over die termijn heen gaat.

Want op het moment dat je te lang blijft, verandert jouw status in heel Europa – en dat kan je vanaf dat moment jarenlang achtervolgen.

Wat mag wel en wat mag niet?

Volgens de Nederlandse Immigratie en Naturalisatie Dienst geldt voor niet EU burgers een maximum van 90 dagen binnen 180 dagen. Wie langer wil blijven, moet vooraf een verblijfsvergunning aanvragen. De IND geeft duidelijk aan dat een overstay direct wordt gezien als onrechtmatig verblijf in heel Schengen.

Wat gebeurt er als je te lang blijft?

Wie wordt gecontroleerd door de IND of de Koninklijke Marechaussee kan een terugkeerbesluit krijgen: een officieel bevel om de EU binnen korte tijd te verlaten.

De Dienst Terugkeer en Vertrek legt uit dat dit besluit vaak wordt gevolgd door een inreisverbod van één tot vijf jaar. Op de Engelstalige IND pagina staat zelfs dat een verbod van één jaar al kan gelden bij slechts enkele dagen overstay.

Als iemand daarna tóch Nederland binnenkomt, is dat volgens de Marechaussee strafbaar, met kans op boetes of detentie.

Werken of wonen zonder papieren: extra risico’s

Zwart werken op een toeristenvisum is verboden. De Nederlandse Arbeidsinspectie geeft boetes tot duizenden euro’s aan werkgevers en ziet werknemers zonder verblijfsrecht als extra kwetsbaar voor uitbuiting.

Zonder legaal verblijf kan je bovendien geen BSN krijgen, geen officiële huur afsluiten en geen normale verzekeringen regelen.

Tot slot

Te lang in Nederland blijven lijkt misschien onschuldig, maar de werkelijkheid is hard: een paar dagen overstay kunnen jarenlange problemen veroorzaken.

Wie vaker naar Nederland wil reizen of ooit wil emigreren, doet er goed aan de 90 dagen strikt te respecteren.

ShareTweetSend

Meer berichten

nma
Suriname

Nationale Milieu Autoriteit versterkt toezicht en samenwerking in Marowijne Noord-Oost

diabetes
Gezondheid

Nieuw medicijn kan schade door diabetes mogelijk verminderen

dna cie binnenland
Suriname

Diepgaande dialoog over grensprotocol: Commissie van Rapporteurs hoort traditionele gezagsdragers

karate
Sport

Surinaams karateteam schittert op internationaal kampioenschap in Curaçao

auto diefstal inbraak
Suriname

Autodiefstallen blijven stijgen: politie slaat toe, maar slachtoffers zitten met leningen en verlies

geweld
Suriname

Twee ernstige geweldsincidenten in 48 uur: UMA vraagt om krachtigere aanpak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws