• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Onvrede groeit onder verkiezingsmedewerkers: “Wij willen ons geld, meneer Bee!”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
23 oktober 2025 04:53
in Suriname
verkiezing stemmen 1

De onrust onder de medewerkers die tijdens de verkiezingen van 2025 hebben gewerkt, neemt toe. Zij wachten nog steeds op hun beloofde vergoeding, terwijl minister van Binnenlandse Zaken, Marinus Bee, eerder publiekelijk verklaarde dat alle betalingen al zouden zijn verricht.

Volgens de betrokkenen klopt dat niet. “We voelen ons bedrogen,” zegt een van de medewerkers verontwaardigd. “We hebben wekenlang hard gewerkt, vaak tot laat in de avond, en nu horen we niets meer. Wij zijn geen vrijwilligers, meneer Bee — wij willen ons geld!”

Veel medewerkers geven aan dat ze het geld dringend nodig hebben voor hun huur, stroom en boodschappen. “Iedereen heeft verplichtingen. We hebben gewerkt voor het land, maar het lijkt alsof dat niets waard is,” klinkt het uit verschillende districten.

Het uitblijven van de betalingen zorgt voor groeiende frustratie en wantrouwen richting het ministerie. Sommigen overwegen zelfs actie te voeren om hun recht te eisen. Tot nu toe heeft het ministerie geen duidelijke uitleg gegeven over de reden van de vertraging.

De betrokken medewerkers eisen transparantie, respect en snelle actie. Ze willen dat de minister zijn belofte nakomt en dat er voortaan duidelijke regels komen voor betalingen.

Daarom wordt voorgesteld dat er vanaf 2030 vooraf een overeenkomst wordt getekend, waarin ook staat dat uitbetaling binnen een vastgestelde periode moet plaatsvinden.

“Wie hard werkt, verdient een eerlijke beloning,” zegt een medewerker. “We vragen geen gunsten, alleen wat ons rechtens toekomt.”

Mis dit niet:

Bedrijfsleven en maatschappelijk middenveld roepen op tot dialoog over rechterlijke macht

Finabank opent eerste Cashless Branch in Commewijne

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto
Suriname

Bedrijfsleven en maatschappelijk middenveld roepen op tot dialoog over rechterlijke macht

De opening markeert een verdere uitbreiding van het kantorennetwerk van Finabank.
Suriname

Finabank opent eerste Cashless Branch in Commewijne

BLTO wil B-richting LBO zo snel mogelijk terug
Suriname

Onderwijsbonden pleiten bij president Simons voor herintroductie LBO B-richting

Overheid investeert in deskundig kader en betere dienstverlening
Suriname

Ambtenarenopleidingen moeten kwaliteit overheidsdiensten waarborgen

President Simons ontvangt PAHO-topfunctionaris voor gesprek over malaria.
Suriname

PAHO en Suriname versterken samenwerking voor behoud malariavrije status

Opvang dak- en thuislozen komt op gang.
Suriname

Domburg moet opvanglocatie voor dak- en thuislozen worden, maar financiering nog nodig

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws