• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Waarom blijft zoenen op straat in Suriname zo gevoelig?

Ida Thornhill door Ida Thornhill
19 oktober 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
relatie koppel liefde echtpaar

Foto ter illustratie.

Terwijl koppels wereldwijd zonder aarzeling hun liefde tonen op sociale media, blijft het in Suriname nog altijd een gevoelig onderwerp om elkaar openlijk te kussen.

Een simpel gebaar van genegenheid op straat kan hier nog steeds wenkbrauwen doen fronsen of zelfs afkeurende blikken oproepen.

Wie op een zonnige dag langs de Waterkant in Paramaribo wandelt, ziet zelden stelletjes die elkaar publiekelijk zoenen. Voor velen voelt het nog ongepast.

“Ik vind dat je zulke dingen binnenshuis houdt,” zegt een moeder die haar kinderen een ijsje geeft. “Niet iedereen hoeft jouw liefdesleven te zien.”

Toch is er duidelijk verandering merkbaar, vooral onder jongeren. Meerdere jonge Surinamers vinden dat liefde niet verborgen hoeft te worden.

“We leven in 2025, niet in de jaren zestig,” zegt een 21-jarige student lachend. “Zolang je respect toont, is er niets mis met een kus in het openbaar.”

De kloof tussen generaties is onmiskenbaar. Oudere Surinamers, vaak gevormd door religieuze en traditionele waarden, ervaren publieke affectie als ongemakkelijk.

Jongeren die opgroeien met internationale invloeden via internet of reizen, beschouwen het juist als iets normaals en onschuldigs.

Ook speelt de omgeving mee: in landelijke gebieden overheerst nog terughoudendheid, terwijl stedelijke jongeren meer vrijheid voelen. Wat vroeger als schokkend gold, roept nu vooral discussie op.

De publieke kus blijft voorlopig uitzonderlijk, maar het gesprek over wat gepast is wordt luider. Misschien is dat al een teken dat liefde in Suriname langzaam een nieuw gezicht krijgt.

ShareTweetSend

Meer berichten

AZP Academische ziekenhuis
Lifestyle

Uren wachten ondanks een afspraak tast het geduld van Surinamers aan

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413082
Suriname

Lichaam in verre staat van ontbinding gevonden bij Manjadam

simons
Suriname

‘Solidair met Simons’ hekelt uitlatingen van journalist: “Drama is geen journalistiek”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws