• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nieuwe leiding bij EBS: Mathoera Technisch Directeur, Brunings en Goerdat in RvC

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 oktober 2025 19:17
in Suriname
ebs brunswijk directie

Bij de Energiebedrijven Suriname (EBS) heeft vanochtend de officiële benoeming plaatsgevonden van een nieuwe Technisch Directeur en nieuwe leden van de Raad van Commissarissen (RvC).

Tijdens de Algemene Vergadering van Aandeelhouders (AVA), die werd voorgezeten door de minister van Natuurlijke Hulpbronnen, David Abiamofo, werd Rishidath Mathoera benoemd tot Technisch Directeur van de EBS. Hij volgt hiermee Armand Bipat op, die sinds januari 2025 deze functie bekleedde.

Mathoera is geen onbekende binnen het bedrijf. Hij begon zijn loopbaan bij de EBS op de afdeling Drawing Department, waar hij verantwoordelijk was voor het bijhouden van netwerkmutaties in het GIS-systeem. Daarnaast was hij sinds oktober 2024 actief als secretaris van de OWOS-vakbond.

Binnen de Raad van Commissarissen zijn de leden Samuel Mehairdjan, Udairay Panchoe en Ruth Deira – onder dankzegging voor hun bewezen diensten – vervangen door de nieuw benoemde leden Leon Brunings en Subhash Goerdat.

Leon Brunings was eerder werkzaam als Treasurer, terwijl Subhash Goerdat, internist-nefroloog, verbonden is aan zowel het Academisch Ziekenhuis Paramaribo als het St. Vincentius Ziekenhuis.

Abiamofo verklaarde dat met deze benoemingen wordt ingezet op de versterking van de leiding en het bestuur van de EBS, zodat het bedrijf zijn cruciale rol in de nationale energievoorziening met vertrouwen, deskundigheid en transparantie kan blijven vervullen.

“De EBS staat voor grote uitdagingen in de energietransitie en duurzame voorziening. Deze nieuwe benoemingen dragen bij aan het verder professionaliseren en stabiliseren van het bedrijf,” aldus Abiamofo.

Tot slot sprak de minister zijn waardering uit aan de vertrekkende leden van de Raad van Commissarissen voor hun inzet en toewijding gedurende de afgelopen jaren.

ShareTweetSend

Meer berichten

hitte warmte temparatuur zon droog
Suriname

Hitte in klaslokalen zorgt voor discussie over drinkpauzes op scholen

leo brunswijk
Suriname

Leo Brunswijk verwerpt aantijgingen in berichtgeving rond EBS: Het gaat om nepnieuws en karaktermoord

[Aggregator] Downloaded image for imported item #416063
Suriname

President Simons moedigt jongeren aan zelfstandig en ondernemend te worden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws