• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ophef in Suriname over Nederlandse inzamelingsactie voor bh’s

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 augustus 2025 08:00
in Lifestyle, Suriname
BH buste houders

Een inzamelingsactie van Claudia Eijkenloof (52) uit Hendrik-Ido-Ambacht, gericht op het verzamelen van bh’s voor vrouwen in Suriname, zorgt voor verdeelde reacties en zelfs walging onder veel Surinamers.

Eijkenloof startte de actie na een familiebezoek in Suriname, waar zij het tekort aan goed passende bh’s constateerde.

Via buurtplatform NextDoor zamelde ze inmiddels bijna 200 exemplaren in – zowel nieuwe als gebruikte. Ze benadrukt dat vooral vrouwen met grotere maten moeilijk aan kwalitatief ondergoed kunnen komen en dat de financiële middelen vaak ontbreken om goede bh’s aan te schaffen.

Over drie weken reist Eijkenloof opnieuw naar Suriname, waar ze een deel van de ingezamelde bh’s zal verspreiden. De rest wordt later per doos verzonden. “Ik weet zeker dat ze allemaal een bestemming vinden,” stelt de initiatiefneemster.

Toch stuit de actie op stevige kritiek vanuit Suriname. Velen vinden het vernederend dat gebruikte bh’s uit Nederland worden ingezameld voor Surinaamse vrouwen.

“We hebben geen oude bh’s van Nederlanders nodig,” klinkt het scherp. Ook wordt benadrukt dat steun wel welkom is, maar niet op een manier die publiekelijk de schaamte van vrouwen blootlegt. “Nieuwe exemplaren zouden nog acceptabel zijn, maar gebruikte absoluut niet,” stelt een verontwaardigde burger.

Critici zien de inzamelingsactie bovendien als een bevestiging van een ongelijkwaardige houding: “Misschien moeten wij in Suriname dan ook maar een ondergoedinzameling organiseren voor Nederlandse vrouwen, om te laten zien hoe vreemd dit overkomt.”

Het initiatief blijft daarmee onderwerp van debat: een goedbedoelde vorm van hulp, maar voor velen in Suriname pijnlijk en onacceptabel vanwege de manier waarop het naar buiten is gebracht.

Mis dit niet:

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Monorath bezoekt justitiële diensten en nieuw gerechtsgebouw in Nickerie

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Klachten over bromfietsen én auto’s met bewust luidere uitlaten. Illustratiefoto: Brommers op de Wijdenboschbrug
Suriname

Suriname lijkt strijd tegen verkeerslawaai steeds verder te verliezen

Nickerie krijgt nieuw gerechtsgebouw als versterking justitiële infrastructuur.
Suriname

Monorath bezoekt justitiële diensten en nieuw gerechtsgebouw in Nickerie

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

Asfaltwerkzaamheden en reiniging gesloten riolering van start.
Suriname

Wegenautoriteit sluit overeenkomsten voor onderhoud infrastructuur Groot Paramaribo

‘10 voor 50’ als brug naar het verleden.
Suriname

Nationaal Archief brengt Surinaamse geschiedenis tot leven met docuserie ‘10 voor 50’

Ondernemer wacht al acht maanden op betaling.
Suriname

Vuilophaal Para onder druk door maandenlange betalingsachterstand

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws