• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

EBS rekent verkeerd en samenleving betaalt de prijs, beweert Jhagroe van DNL

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 augustus 2025 20:00 - Geüpdatet op 22 augustus 2025 02:44
in Suriname
Stroom elektriciteit lamp gloeilamp

Nog enkele locaties zonder stroom na EBS-storing

Een boekhoudkundige fout bij Energiebedrijven Suriname (EBS) heeft de samenleving miljoenen gekost.

Dat stelt adviesraadslid Rakesh Jhagroe van De Nieuwe Leeuw in gesprek met GFC Nieuws.

Hij verwijst daarbij naar een rapport van accountantskantoor Ernst & Young, waaruit blijkt dat EBS overheidssubsidies heeft geboekt alsof het reguliere inkomsten waren.

Volgens Jhagroe is dit een ernstige vergissing, omdat subsidies geen winst zijn maar tijdelijke steun om tekorten op te vangen.

Door de verkeerde verwerking leek het alsof EBS financieel gezonder was dan in werkelijkheid. “Het gevolg is dat EBS méér subsidie heeft ontvangen dan nodig was, en dat geld komt uiteindelijk uit de zak van de samenleving,” legt hij uit.

De gevolgen zijn volgens hem groot. Beleidsmakers baseren hun beslissingen op financiële rapportages. Als die cijfers niet kloppen, worden verkeerde keuzes gemaakt.

In dit geval betekende dat onnodige besteding van gemeenschapsgeld in een periode waarin de overheidsfinanciën al zwaar onder druk staan.

Jhagroe benadrukt tegenover GFC Nieuws dat een transparante en correcte administratie essentieel is.

“Een goede boekhouding is geen luxe maar een noodzaak. Ze schept vertrouwen in publieke instellingen, voorkomt misbruik van middelen en maakt eerlijke besluitvorming mogelijk. Fouten zoals deze ondermijnen dat vertrouwen.”

Hij vindt dat EBS de fout moet corrigeren en in de toekomst meer openheid moet betrachten. Ook de controlerende instanties moeten volgens hem hun rol veel serieuzer nemen.

“Dit alles laat zien dat alleen mensen met echte kennis en ervaring op strategische posities een bedrijf of het land goed kunnen laten draaien, en dus geenszins politici,” besluit Jhagroe in zijn toelichting.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

minister Patrick Brunings van Olie Gas en Milieu
Suriname

Suriname wil grotere en actievere rol in olie- en gassector

De belangrijkste verandering is dat een aanvraag voor een green card vanuit Amerika zelf niet langer de gebruikelijke route is.
Suriname

Surinamers mogen niet in Amerika blijven tijdens aanvraag permanente verblijfsvergunning

Brantimakkaweg 29 1536x1152 zeedijk
Suriname

Zeewater bij Weg naar Zee voorlopig onder controle

Minister André Misiekaba en betrokken instanties nemen de nieuwe straatverlichting op de weg tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik.
Suriname

Straatverlichting tussen Zanderij en Matta officieel in gebruik genomen

inheemsen indianen grondenrechten mensenrechten
Suriname

Grondenrechtenmissie zet in op uitvoerbare stappen en lokale betrokkenheid

staatsolie suriname boringen olie en gas
Suriname

Onderwijs moet Surinamers voorbereiden op olie- en gassector

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws