• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Steeds meer leerkrachten in Suriname lopen op hun tandvlees

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 augustus 2025 00:00
in Suriname
school suriname paramaribo

Surinaamse docenten zouden moeten worden geselecteerd op basis van geduld, emotionele stabiliteit, stressbestendigheid en goede communicatieve vaardigheden

Het onderwijs in Suriname draait nog, maar achter de schermen broeit het. Steeds meer leerkrachten voelen zich overbelast, mentaal uitgeput en in de steek gelaten.

“Je houdt het vol op liefde voor het vak, maar hoe lang nog?” vraagt een ervaren leerkracht zich af in gesprek met GFC Nieuws.

Hoewel de scholen open zijn en de lessen doorgaan, is de werkdruk voor veel docenten ondraaglijk geworden.

Klassen zijn te groot, lesmateriaal moet vaak zelf worden ontwikkeld en begeleiding ontbreekt. “Na de laatste bel begint het werk pas echt,” klinkt het op vermoeide toon.

Een groeiend probleem is het tekort aan invallers en jonge aanwas.

Er zijn steeds vaker situaties waarin één leerkracht meerdere leerjaren tegelijk moet draaien. Jongeren kiezen liever voor beter betaalde en minder stressvolle sectoren, wat de toekomst van het vak onder druk zet.

Volgens onderwijsmedewerkers ontbreekt het niet alleen aan financiële middelen, maar vooral aan structurele waardering.

“Waardering is meer dan een bedankje. Het is investeren in begeleiding, in materialen, in loopbaanperspectief,” aldus een docent.

Zonder die fundamentele verbeteringen dreigt een stille uittocht van bevlogen krachten. De vraag die steeds vaker wordt gesteld binnen schoolmuren is pijnlijk duidelijk: hoe lang kunnen we dit nog volhouden?

Zolang structurele oplossingen uitblijven, dreigt de passie van velen te veranderen in frustratie.

De roep om verandering is volgens onderwijsgevenden die met GFC Nieuws hebben gesproken geen klaagzang, maar een noodkreet van mensen die het verschil willen blijven maken.

“Onderwijs is de basis van elke samenleving. Wie daarin investeert, investeert in de toekomst van Suriname. Het is tijd dat beleidsmakers luisteren, niet alleen met hun oren, maar met concrete actie. De klok tikt”, aldus een basisschoollerares.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zorgen om toezicht richting olie-inkomsten nemen toe.
Suriname

Maya Parbhoe pleit voor realtime transparantie van staatsuitgaven

NDP-aanhang ziet structurele veranderingen onder regering-Simons.
Suriname

Een jaar na de verkiezingen: regering-Simons krijgt steun én oproep tot versnelling

LVV verwelkomt strategische samenwerking.
Suriname

Cevihas en Sail bundelen krachten voor versterking visserij- en havensector

Feestelijke receptie ter gelegenheid van 45 jaar SAO met aandacht voor vakonderwijs, arbeidsontwikkeling en kansen voor jongeren.
Suriname

SAO viert 45 jaar vakontwikkeling en zet technisch onderwijs centraal

Het verkeer in Nederland is complexer dan in Suriname.
Lifestyle

Met een Surinaams rijbewijs in Nederland autorijden. Mag dat?

Registratiecampagne moet jongeren perspectief bieden buiten gevaarlijke mijnactiviteiten goudwinning
Suriname

Rosebel Gold Mines start registratieprogramma voor jongeren in mijngebieden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws