• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nederlanders rijden goedkoop, terwijl Surinamers pronken met dure auto’s

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
4 augustus 2025 18:00
in Lifestyle
auto nederland ford

Op de Nederlandse wegen zie je dikwijls bescheiden auto’s. Slechts een klein deel van de bevolking koopt een nieuwe wagen boven de €15.000, blijkt uit onderzoek van AutoTrack.

Maar wie in Paramaribo rondloopt, krijgt een heel ander beeld. Auto’s van boven de 30.000 dollar lijken bij ons soms vaker voor te komen.

In Nederland geeft 81 procent van de mensen aan niet meer dan vijftienduizend euro te kunnen uitgeven aan een nieuwe auto. Toch rijden daar ruim 1,37 miljoen mensen in een leaseauto. Ongeveer 247.900 daarvan zijn via private lease.

Daarnaast groeit het aantal Nederlanders dat hun auto financiert met een lening: inmiddels is dat bij 42 procent van alle leningen het geval, met een gemiddeld bedrag van €16.300.

Steeds minder Nederlanders kopen dus hun auto in één keer.

Het systeem van maandelijkse betalingen is populair, vooral omdat belastingen, dure brandstof en parkeerdruk autobezit ontmoedigen. Luxe auto’s worden eerder als onpraktisch dan als statussymbool gezien.

In Suriname is het beeld vaak omgekeerd. Volgens een autohandelaar uit Groot-Paramaribo financiert het overgrote deel van zijn klanten hun voertuig.

“Met een aanbetaling kom je al in aanmerking voor een lening. Veel mensen willen per se een jonge auto, ook als het maandlasten van duizenden SRD’s betekent.”

Mis dit niet:

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

GFC Nieuws sprak ook met lifestylekenner Patricia Wong. Zij merkt op dat sommige Surinamers liever investeren in een dure auto dan in een comfortabel huis. “In Nederland is het andersom. Daar tellen vier muren meer dan vier wielen.”

Het straatbeeld liegt er niet om. Elke minuut zie je wel een nieuwe SUV of sportieve sedan voorbijrijden.

In een land waar prijzen voor percelen vaak lager liggen dan sommige auto’s, roept dat vragen op over onze financiële prioriteiten.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Duizenden Surinaamse Nederlanders hebben onvolledige AOW
Lifestyle

‘Groep Surinaamse Nederlanders krijgt geen volledige AOW doordat jaren in Suriname niet meetellen’

Erfenissen van oudere Surinaamse Nederlanders kunnen grote bedragen naar familie in Suriname brengen.
Lifestyle

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

Een hotel in Amsterdam kost niet alleen meer, ook de toeristenbelasting loopt op. Foto: Amsterdam
Lifestyle

‘Surinaamse reizigers kunnen Amsterdam beter overslaan als ze van hun geld houden’

‘Nederlandse motorrijder krijgt veel strengere opleiding dan in veel andere landen’
Lifestyle

Surinaamse wegen en hoge snelheid vormen riskante combinatie voor motorrijders

Volwassen Nederlanders kunnen in veel gevallen direct bijstand aanvragen, maar vermogen en woonsituatie tellen wel mee. Foto: KLM-kist
Lifestyle

‘Surinamers die zonder inkomen terugkeren naar Nederland kunnen mogelijk direct bijstand aanvragen’

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Lifestyle

Nederlanders met Surinaamse bankrekening krijgen vanaf 2027 te maken met strengere regels

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws