• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Geor Hering: Tegenstellingen tussen Creolen en Hindostanen mogen niet worden aangewakkerd

Hering roept op tot respect tussen bevolkingsgroepen

Ida Thornhill door Ida Thornhill
29 december 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
mandir arya diwaker hindoe tempel

Arya Diwaker hindoe tempel in Paramaribo

Entrepreneur en filantroop Geor Hering waarschuwt dat de tegenstellingen tussen Creolen en Hindostanen, die steeds worden gevoed door kwaadwillige personen op het internet, dringend moeten worden doorbroken.

Tegen GFC Nieuws zegt Hering dat degenen die voortdurend proberen groepen tegen elkaar uit te spelen, beter moeten weten en hun invloed liever kunnen gebruiken voor positieve interactie in plaats van verdeeldheid.

Hering benadrukt dat elk persoon, ongeacht afkomst, met respect behandeld moet worden.

Onderontwikkelde mensen

“Het kan niet zo zijn dat men elkaar bekritiseert of belachelijk maakt op basis van iemands achtergrond. Dit is iets wat helaas vaak gebeurt door onderontwikkelde individuen die niet begrijpen waar respect om gaat,” aldus de filantroop.

Hij legt uit dat karakter en gedrag wel onderwerp van gesprek of kritiek kunnen zijn, maar afkomst nooit.

“Iemand kan worden aangesproken op zijn of haar daden, houding of manier van communiceren, maar niet op het feit dat iemand Creools, Hindostaans of van een andere groep is,” zegt hij.

Tegenstander van racisme

Bekend als een felle tegenstander van racisme, benadrukt Hering, die zelf een witte man is, dat het erop neerkomt dat mensen nooit op basis van afkomst beoordeeld of veroordeeld mogen worden.

Volgens hem is sociale media vaak een platform waar onnodige haat en verdeeldheid wordt gezaaid, en dat het aan iedereen ligt om daar een einde aan te maken door elkaar met waardigheid te behandelen.

Mis dit niet:

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Hij roept de samenleving op om zich bewust te zijn van de invloed van hun woorden en acties en om actief te kiezen voor respect, begrip en eenheid tussen alle bevolkingsgroepen in Suriname.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws