• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Panka en Chen favoriet als ambassadeurs van Suriname in Nederland en China

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 juli 2025 20:01
in Suriname
ricardo panka

Binnen een besloten WhatsAppgroep waarin meerdere politieke figuren actief zijn gonst het vandaag van de speculaties over wie Suriname de komende jaren het beste zouden kunnen vertegenwoordigen als ambassadeur in Nederland en China.

De discussie die levendig en scherpzinnig wordt gevoerd, draait om twee opvallende namen die volgens velen zonder meer het meest geschikt zijn om deze strategische posten te bekleden.

GFC Nieuws is deelnemer van de groep en kreeg inzicht in de uitgewisselde meningen. Wat meteen opvalt is de brede steun voor Ricardo Panka als ambassadeur in Nederland.

Binnen de groep wordt hij geprezen als een gedreven, bedachtzame en scherp diplomatiek ingestelde figuur. Panka staat bekend om zijn inhoudelijke kennis, uitstekende taalbeheersing en vermogen om bruggen te slaan tussen culturen.

Zijn jarenlange ervaring binnen de politieke arena en zijn nuchtere kijk op internationale betrekkingen maken hem volgens groepsleden de ideale vertegenwoordiger in Den Haag.

“Hij heeft het gezag én de empathie die deze rol vereist,” zo klinkt het enthousiast.

Voor de ambassadeurspost in China komt één naam telkens bovendrijven: Patty Chen. Haar indrukwekkende loopbaan en diepe betrokkenheid bij de Chinese gemeenschap in Suriname maken haar voor velen de vanzelfsprekende keuze.

Chen studeerde rechten aan de Anton de Kom Universiteit en werkt als advocaat bij een vooraanstaand advocatenkantoor.

Mis dit niet:

Korpschef Pinas en Surinaamse Politiebond bespreken belangen politiemedewerkers

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

Ze was ook actief als secretaris van de Suriname Chinese United Association (SCUA), die veertien Chinese verenigingen vertegenwoordigt.

In 2018 werd ze al beëdigd als ambassadeur in Beijing en wist daar hoge ogen te gooien. Ze vertegenwoordigde Suriname tijdens de grote handelsbeurs in Shanghai en overhandigde haar geloofsbrieven persoonlijk aan president Xi Jinping.

Ze wordt binnen de WhatsAppgroep geroemd om haar diplomatieke finesse, culturele gevoeligheid en heldere communicatie.

Volgens betrokkenen zou met Panka en Chen een krachtig en representatief duo worden neergezet dat Suriname met waardigheid, tact en visie op het wereldtoneel kan vertegenwoordigen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Korpschef Pinas en Politiebond voeren constructief overleg
Suriname

Korpschef Pinas en Surinaamse Politiebond bespreken belangen politiemedewerkers

Erfenissen van oudere Surinaamse Nederlanders kunnen grote bedragen naar familie in Suriname brengen.
Lifestyle

‘Erfenisgolf uit Nederland kan miljoenen euro’s naar Suriname brengen’

Aangepaste immigratieregeling van kracht.
Suriname

Tijdelijke regeling voor reizigers tussen Suriname en Guyana na uitvallen Canawaima

EBS kan vooraf niet aangeven welke wijken worden uitgeschakeld.
Suriname

EBS kondigt minimaal drie uur loadshedding aan door sterk stijgend energieverbruik

KPS controleert ruim 1.300 voertuigen in vijf ressorten
Suriname

KPS controleert 1.358 voertuigen tijdens intensieve verkeerscontroles

PA’s vertrekken naar Sint Maarten voor ondersteuning detentie- en gevangeniswezen.
Suriname

Suriname stuurt tweede groep Penitentiaire Ambtenaren naar Sint Maarten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws