• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Mogelijke suïcide van tienermeisje in Commewijne zorgt voor geschokte reacties

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 juli 2025 02:59
in Suriname
kaars-aansteken

Jaarafsluitingsfeest Commissariaat Commewijne afgelast uit respect.

In Suriname gaat op sociale media momenteel het verhaal rond van een jong meisje uit Commewijne dat vermoedelijk een einde aan haar leven heeft gemaakt.

Veel mensen reageren geschrokken en vragen zich af wat er precies is gebeurd. De politie zou intussen op de hoogte zijn en onderzoek doen, maar officiële bevestiging van de autoriteiten ontbreekt vooralsnog.

Er zijn op dit moment geen signalen dat er sprake is van een misdrijf. Het nieuws raakt een gevoelige snaar, zeker omdat Suriname al jaren bekendstaat om het hoge aantal suïcides in de regio.

Volgens cijfers van de Wereldgezondheidsorganisatie sterven er jaarlijks ongeveer 25 mensen per 100.000 inwoners door zelfdoding. In 2020 ging het om 148 gevallen, bijna vier procent van alle sterfgevallen dat jaar.

Vooral jongeren lijken kwetsbaar. UNICEF meldde eerder dat ruim een derde van de adolescenten in Suriname kampt met mentale problemen. Onder jonge vrouwen komen zelfbeschadiging en suïcidale gedachten relatief vaak voor.

Het is niet de eerste keer dat de samenleving stilvalt door het overlijden van een jong persoon.

In buurland Guyana ligt het suïcidecijfer onder jongeren zelfs nog hoger. De situatie roept opnieuw vragen op over de mentale gezondheid van onze jeugd.

Voel je je neerslachtig en denk je aan zelfmoord? Bel in Suriname 114, in Nederland 113.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

zijin rosebel 3
Suriname

Zijin Rosebel organiseert eerste mijnbouwvaardighedenwedstrijd in 22 jaar

Bloedtest buisjes
Gezondheid

Laboratoria druk met testen op chikungunya door toename klachten

su nl
Suriname

Nederlandse ambassade verwelkomt jonge Surinaamse erfgoedprofessionals na afronding masteropleidingen

vrowuennetwerk
Suriname

Wini Uma ABW bundelt vrouwelijke ondernemers in Para en daarbuiten

nieuw bestuur psychologen
Nederland

Nieuw bestuur psychologen en orthopedagogen zet in op versterking mentale gezondheid

zijin rosebel
Suriname

Zijin vraagt versterkte inzet politie en militairen rond mijngebied

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws