• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Winkeliers kondigen aan dat prijsverhogingen onvermijdelijk zullen zijn

Shafely King door Shafely King
15 juni 2025 02:00 - Geüpdatet op 16 juni 2025 11:46
in Suriname
supermarkt winkel

De stijgende valutakoers begint voelbare gevolgen te hebben voor winkeliers in Suriname.

Enkelen geven via sociale media aan dat zij hun huidige voorraden nog tegen de oude prijzen verkopen, maar waarschuwen dat de volgende lading goederen duurder zal zijn.

Nieuwe importen worden immers ingekocht tegen een hogere koers, waardoor winkeliers meer Surinaamse dollars moeten betalen voor dezelfde producten. Prijsverhogingen lijken daarmee onafwendbaar.

Volgens sommige handelaars is het uitstellen van prijsaanpassingen geen houdbare optie. Zodra de bestaande voorraad is uitgeput, zullen de prijzen aangepast moeten worden aan de nieuwe realiteit.

De gevolgen zullen direct merkbaar zijn voor de consumenten. Door de verwachte prijsstijgingen zullen veel mensen hun koopgedrag aanpassen, vooral bij dagelijkse benodigdheden.

Zelfs als het inkomen gelijk blijft, daalt de koopkracht zodra men minder kan kopen voor hetzelfde bedrag. Onder zakenlieden heerst bezorgdheid over de toekomst.

Wanneer goederen niet meer worden verkocht, dreigt omzetverlies — en in sommige gevallen zelfs sluiting van winkels.

Vanuit winkeliersorganisaties in Suriname is herhaaldelijk gewezen op de kwetsbare positie van ondernemers bij wisselkoersschommelingen.

Er is daarbij gepleit voor meer bescherming van de lokale sector en een stabieler economisch beleid.

Zolang de koers blijft stijgen en er geen corrigerende maatregelen volgen, neemt de druk verder toe.

Vooralsnog is onduidelijk welke stappen beleidsmakers zullen nemen om de koopkracht te beschermen en de continuïteit van het lokale ondernemerschap te waarborgen.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gat powisstraat
Suriname

Tijdelijke reparatie Powisiestraat houdt geen stand na regenval

NV havenbeheer
Suriname

Suriname blijft volgens Nederlandse analist gevangen in groeiende importverslaving

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

kpa
Suriname

Calamiteitenteam KPA versterkt met 47 nieuwe gecertificeerde leden

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

President Jennifer Simons in gesprek met seniore burgers tijdens de kerstviering in de tuin van het presidentieel paleis in Paramaribo.
Suriname

President Simons viert Kerst met ruim 500 senioren in tuin van presidentieel paleis

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws