• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname maakt zich op voor deelname aan Carifesta op Barbados

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 juni 2025 11:00
in Suriname
carifesta

ARIFESTA XV, het Caribische kunstfestival, vindt plaats op Barbados van 22 tot en met 31 augustus 2025.
Het thema van het festival dit jaar is “Caribische wortels, Wereldwijde excellentie”.

Suriname doet haast altijd mee aan dit toonaangevende Caribisch cultureel festival, dat om de twee jaar georganiseerd wordt.

Tijdens het bezoek aan Suriname, eerder dit jaar, heeft het staatshoofd van Barbados een publieke uitnodiging gedaan aan Suriname en alle Surinamers om actief deel te nemen aan dit culturele festijn én om Barbados te bezoeken.

Op donderdag 5 juni heeft Suriname, als deelnemend contingent, een commissie geïnstalleerd op het kantoor van onderwijsminister Henry Ori.

De commissie bestaat uit dansdocente Moira Morroy, Bharat Natyam-docente Nameeta Ayodhia, kunstenaar George Struikelblok en onderdirecteur Clifton Braam.

De Cultuur directeur Dweight Warsodikromo geeft leiding aan de commissie, terwijl vanuit de Carifesta-commissie in Suriname en de afdeling Internationale Betrekkingen door directeur Danielle Rosario ondersteuning wordt geboden.

Volgens Warsodikromo is er reeds een tentatief creatief plan, dat in de komende twee weken zal worden gefinaliseerd, evenals de deelname van artiesten, culturele groepen en kunstenaars.

Intussen wordt er ook gewerkt aan het indienen van een begroting. De focus ligt op diverse disciplines, waaronder visuele kunst, podiumkunst, craft, en culinaire expressie.

Mis dit niet:

Douanebond en bedrijfsleven willen aanpassingen in ontwerp-Algemene Douanewet

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

De deelname aan Carifesta wordt gezien als een internationale kans om Suriname positief op de kaart te zetten binnen het Caribisch gebied.

Volgens minister Ori is het essentieel dat Suriname, als deel van het Caribisch gebied, zich profileert op dit groots Caribisch kunstfestijn.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ontwerp-Douanewet moet belangen van douane en ondernemers in balans brengen.
Suriname

Douanebond en bedrijfsleven willen aanpassingen in ontwerp-Algemene Douanewet

Suriname verloor in 2022–2023 naar schatting 11.177 hectare bos.
Suriname

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Suriname neemt deel aan COP17 in Armenië, waar landen spreken over bescherming van biodiversiteit, internationale financiering en de uitvoering van natuurdoelen voor 2030. Foto: CDS
Suriname

Suriname zet bescherming van bossen en mangroven op agenda bij biodiversiteitstop

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws