• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SRD 23 miljoen voor rioolproject: Dit lijkt eerder op politieke sabotage dan op verantwoordelijkheid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 juni 2025 07:00
in Suriname
vervuiling suriname goot trens petflessen

Een groeiende groep verontruste burgers uit alle lagen van de samenleving spreekt zich uit over de plotselinge toekenning van miljoenenprojecten door de regering-Santokhi, terwijl de regeertermijn op zijn einde loopt.

Het gaat onder meer om een opvallende goedkeuring van SRD 23.332.000 begin juni, bestemd voor het schoonmaken van rioleringen en het herstel van rioolbuizen in Paramaribo en andere districten. Het werk is zonder openbare aanbesteding gegund aan UNIMAX Contractors N.V.

Volgens de burgers had de regering vijf jaar lang de kans om deze projecten ordentelijk en transparant uit te voeren, maar is dat nooit gebeurd. Integendeel: jarenlang klaagden bewoners over kapotte wegen, overvolle trensen en het uitblijven van vuilophaal.

“De situatie werd zelfs gelegitimeerd door minister Riad Nurmohamed, die openlijk verklaarde dat het volk werd gestraft omdat het eerder tweemaal op de NDP stemde,” herinnert een buurtbewoner zich verbolgen.

Nu de regering op het punt staat af te treden, worden ineens grootschalige en prestigieuze projecten gelanceerd – zonder openbare aanbesteding, zonder transparantie, en tegen hoge kosten.

Bekijk ook:

Internationale experts bundelen krachten in Suriname voor bescherming van de zeekoe

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

Volgens critici probeert de regering haar imago op te poetsen in de laatste weken, terwijl de samenleving zich afvraagt of het niet eerder gaat om het ondermijnen van de opvolgende regering met financiële verplichtingen die nauwelijks nog bij te sturen zijn.

“Wat heeft de regering al die tijd gedaan? Waarom nu pas, en waarom zonder concurrentie of controle?” vraagt een bezorgde burger uit Paramaribo zich af. “Dit lijkt eerder op politieke sabotage dan op verantwoordelijkheid.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Suriname versterkt kennis over zeekoeien met internationale samenwerking
Suriname

Internationale experts bundelen krachten in Suriname voor bescherming van de zeekoe

Zijin Rosebel versterkt communityrelaties via Village Walkabout in Nieuw Ganze.
Suriname

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

Block 58-project blijft mogelijk decennialang bijdragen aan Surinaamse economie
Suriname

GranMorgu-project mogelijk langer dan 25 jaar in productie dan gepland

Districtscommissaris Saramacca bezoekt getroffen gebied Wayambo na overstromingen.
Suriname

Wateroverlast treft Wayambo zwaar: schade in landbouw en veeteelt aanzienlijk

Ondernemers en politie bespreken veiligheidsuitdagingen tijdens overleg in ambassade
Suriname

Gezamenlijke Veiligheidsvergadering tussen Chinese Ambassade, KPS en Chinese gemeenschap

Politie onderzoekt omvangrijke oplichtingszaak met meerdere slachtoffers.
Suriname

Man licht ex-schoonouders op met nepdocumenten en valse beloftes

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws