• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Last-minute huurcontract van USD 96.000 riekt naar bevoordeling van politieke vrienden, zeggen critici

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 juni 2025 06:00
in Suriname
Huurwoning woning huren kopen

Hoge huurprijzen drukken gezinnen in het nauw.

De regering van president Chandrikapersad Santokhi ligt onder vuur vanwege een reeks opvallende last-minute goedkeuringen die vlak voor het aantreden van een nieuwe regering zijn doorgevoerd.

Vooral het besluit om een bedrijfspand van ene Lalta Kriesnekoemar in Nickerie te huren voor de Inspectie-afdeling van het ministerie van Arbeid roept veel vragen op.

De huurovereenkomst gaat op 1 augustus 2025 in en loopt een jaar, met een maandelijkse huur van USD 8.000 – goed voor een totaal van USD 96.000.

Critici, waaronder de politiek commentator en jurist N. Mohari, spreken van bewuste bevoordeling van personen uit de kring van de president.

Mohari stelt dat het mogelijk gaat om individuen die president Santokhi tijdens diens campagne financieel hebben gesteund.

Bekijk ook:

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

GranMorgu-project mogelijk langer dan 25 jaar in productie dan gepland

“Het kan er bij mij niet in dat zulke bedragen worden goedgekeurd zonder openbare aanbesteding en zelfs buiten de Raad van Ministers om, terwijl de regeringsvergaderingen juridisch geen grond hebben,” aldus Mohari.

De timing van de goedkeuring – slechts enkele weken voor de wisseling van de wacht – doet bij velen de wenkbrauwen fronsen.

De beslissing legt bovendien een financiële verplichting van bijna een ton in Amerikaanse dollars bij de aankomende regering, zonder dat zij daar invloed op heeft gehad.

De roep om transparantie en verantwoording neemt toe. Burgers en waarnemers vragen zich af hoe vaak zulke besluiten worden genomen buiten het zicht van de samenleving, en welke belangen werkelijk worden gediend.

In politiek en juridisch opzicht is er dringend behoefte aan een diepgaand onderzoek naar deze en soortgelijke transacties.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Zijin Rosebel versterkt communityrelaties via Village Walkabout in Nieuw Ganze.
Suriname

Medewerkers Zijin Rosebel verdiepen zich in tradities tijdens dorpsbezoek Nieuw Ganze

Block 58-project blijft mogelijk decennialang bijdragen aan Surinaamse economie
Suriname

GranMorgu-project mogelijk langer dan 25 jaar in productie dan gepland

Districtscommissaris Saramacca bezoekt getroffen gebied Wayambo na overstromingen.
Suriname

Wateroverlast treft Wayambo zwaar: schade in landbouw en veeteelt aanzienlijk

Ondernemers en politie bespreken veiligheidsuitdagingen tijdens overleg in ambassade
Suriname

Gezamenlijke Veiligheidsvergadering tussen Chinese Ambassade, KPS en Chinese gemeenschap

Politie onderzoekt omvangrijke oplichtingszaak met meerdere slachtoffers.
Suriname

Man licht ex-schoonouders op met nepdocumenten en valse beloftes

Mungra Medisch Centrum te Nickerie
Suriname

Raghoenandan luidt noodklok over zorgsituatie Mungra Medisch Centrum

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws