• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

“Santokhi’s uitblijvende felicitatie voedt speculaties over VHP-omkopingsstrategie”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 juni 2025 08:00
in Suriname
Somohardjo Bronto

In de nasleep van de verkiezingen van 25 mei doen verontrustende berichten de ronde over pogingen tot omkoping van recent gekozen leden van De Nationale Assemblée (DNA), Ressortraad (RR) en Districtsraad (DR).

Volgens bronnen binnen politieke kringen zouden exponenten van een gevestigde partij miljoenenbedragen aanbieden om het stemgedrag te beïnvloeden tijdens de verkiezingen van de nieuwe parlementsvoorzitter, president en vicepresident.

Hoewel namen niet expliciet worden genoemd, wijzen insinuaties in de richting van de VHP. Het uitblijven van een officiële reactie of afstand van deze geruchten vanuit de partij voedt de onrust.

President Chan Santokhi, tevens voorzitter van de VHP, verklaarde onlangs dat hij pas felicitaties zal uitspreken aan de NDP en hun presidentskandidaat Jennifer Geerlings-Simons zodra er daadwerkelijk een nieuwe president is gekozen. Deze opmerking wordt door delen van de samenleving als onnodig polariserend ervaren.

Politiek leider van Pertjajah Luhur (PL), Bronto Somohardjo, trekt parallellen met de politieke episodes van 1996 en 2010, waarin gekozen volksvertegenwoordigers tegen partijdiscipline in stemden.

Destijds bleef onduidelijk of er sprake was van financiële beïnvloeding, maar nu circuleren geruchten over directe benaderingen en betalingen.

Somohardjo spreekt zijn bezorgdheid uit over de situatie. “Er zijn duidelijke afspraken gemaakt binnen de nieuwe alliantie van zes partijen. Wij vormen een stabiele as samen met de NPS, BEP en A20,” aldus Somohardjo.

Over de ABOP is hij terughoudender: “In 2010 hebben we gezien dat gemaakte afspraken niet door iedereen werden nageleefd. Dat stemt tot waakzaamheid.”

Mis dit niet:

Kennis uit bijna driejarig project vertaald naar praktijk voor herstel van uitgemijnde gebieden in Suriname

Surinaamse wegen en hoge snelheid vormen riskante combinatie voor motorrijders

De samenleving kijkt met argusogen toe hoe het democratisch proces zich ontvouwt. “We moeten uiterst waakzaam zijn voor elke poging om de volkswil te manipuleren,” stelt Somohardjo. “Zonder transparantie en politieke volwassenheid raakt de legitimiteit van onze instituties ernstig beschadigd.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe aanpak voor rehabilitatie van gebieden die door goudwinning zijn aangetast.
Suriname

Kennis uit bijna driejarig project vertaald naar praktijk voor herstel van uitgemijnde gebieden in Suriname

‘Nederlandse motorrijder krijgt veel strengere opleiding dan in veel andere landen’
Lifestyle

Surinaamse wegen en hoge snelheid vormen riskante combinatie voor motorrijders

Volwassen Nederlanders kunnen in veel gevallen direct bijstand aanvragen, maar vermogen en woonsituatie tellen wel mee. Foto: KLM-kist
Lifestyle

‘Surinamers die zonder inkomen terugkeren naar Nederland kunnen mogelijk direct bijstand aanvragen’

aangehouden gevangenis handboeien arrestatie politie man
Suriname

Man in verzekering gesteld na poging tot verkrachting ex-vriendin

Uitgebrand voertuig opgegraven tijdens onderzoek.
Suriname

Opgegraven voertuig blijkt van vermiste Rodney Leysner

vhp nederland de bilt
Nederland

VHP Nederland verwelkomt NDP-afwijzing van racistische uitlatingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws