• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Twijfels nemen toe over eerlijkheid verkiezingsuitslag Santokhi

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 juni 2025 19:00
in Suriname
verkiezing stemmen Chan santokhi vhp

De uitslag van de recente parlementsverkiezingen in Suriname blijft onderwerp van discussie, zeker binnen het lezerspanel van GFC Nieuws dat regelmatig persoonlijke meningen deelt en los staat van het redactionele standpunt.

Verschillende leden van deze groep hebben aan de redactie laten weten dat zij ernstige twijfels hebben of  president Chan Santokhi daadwerkelijk de meeste stemmen heeft behaald.

In meerdere berichten die zijn ingezonden spreken zij hun wantrouwen openlijk uit.

Één van de deelnemers schrijft dat de uitslag nauwelijks te rijmen valt met de enorme onvrede onder de bevolking.

“Gezien zijn impopulariteit durf ik te stellen dat er iets niet klopt. Misschien dat we ooit de waarheid te weten komen, maar ik geloof er zelf niets van,” aldus de inzender.

Een ander panellid wijst op het opvallende verschil in sfeer op sociale media vóór en ná de verkiezingen. Waar eerder veel lof en positieve berichten over Santokhi te lezen waren, is de toon inmiddels fors omgeslagen.

Volgens hem is dit geen toeval. Hij stelt dat in aanloop naar de verkiezingen digitale trollen werden ingezet door de VHP om het beeld te creëren dat de partij en haar leider brede steun genoten.

Trollen zijn nepaccounts of betaalde online profielen die via reacties en berichten een bepaalde opinie proberen te sturen of versterken.

Mis dit niet:

IHTC viert afstuderen van 18 hospitality- en tourismprofessionals

Familie uit Suriname tijdelijk in huis kan Nederlanders honderden euro’s kosten

In dit geval zouden ze gebruikt zijn om op platforms de indruk te wekken dat Santokhi nog altijd populair was onder het volk.

“Nu die trollen verdwenen zijn, zie je hoe mensen echt denken,” stelt het panellid. “Het overgrote deel van de reacties is nu ronduit negatief.”

Volgens hem is dit een aanwijzing dat er bewust een vertekend beeld is gecreëerd om de verkiezingsuitslag geloofwaardiger te maken.

“Het lijkt erop dat men een sfeer wilde bouwen waarin het zogenaamd logisch leek dat Santokhi veel stemmen kreeg.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Twaalf studenten behalen Bachelor of Science, zes Associate Degree.
Suriname

IHTC viert afstuderen van 18 hospitality- en tourismprofessionals

vliegtuig cabine reizen passagiers
Lifestyle

Familie uit Suriname tijdelijk in huis kan Nederlanders honderden euro’s kosten

werken bouw goud mijn land
Suriname

Surinaamse economie groeit, maar goudproductie remt ontwikkeling

Moeder Ivanka Koedemoesoe bevoel op 21 augustus van een drieling.
Lifestyle

Vader pasgeboren drieling vraagt ondersteuning: ik wil mijn kinderen in Paramaribo laten opgroeien

Reguliere verbinding tussen Suriname en Guyana opnieuw operationeel.
Suriname

Vaarverbod M.V. Canawaima opgeheven, veerdienst hervat

Korpschef Melvin Pinas.
Suriname

Korpschef Pinas: kwikzaak verdwijnt niet in de doofpot

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws