• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinaamse leiderschapscoach Beryl Vreden: ook marktventers moeten belasting betalen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 juni 2025 06:35
in Suriname
paramaribo suriname markt verkoper fruit groenten

Marktverkoper in Suriname. Illustratiefoto.

In een krachtige boodschap aan het volk heeft de Surinaams Nederlandse leiderschapscoach Beryl Vreden stevige kritiek geuit op de werking van De Nationale Assemblée en een reeks voorstellen gedaan om de situatie te verbeteren.

Ze zegt dat de volksvertegenwoordiging momenteel onvoldoende functioneert en roept op tot directe hervormingen, waaronder verplichte teamvorming voor parlementariërs voordat ze aan hun nieuwe termijn beginnen.

Volgens Vreden ontbreekt het in de DNA aan vergadertechniek, onderling respect en samenwerking.

Ze beschrijft hoe leden elkaar publiekelijk uitschelden, wat volgens haar het functioneren ernstig belemmert. “Ik had soms het idee dat ik op de centrale markt stond in plaats van bij een volksvertegenwoordiging,” aldus Vreden.

Ze pleit voor een zogeheten retraite van vier tot zeven dagen voor de 51 gekozen leden, waar ze onder begeleiding leren samenwerken en respectvol met elkaar omgaan.

Ze baseert haar pleidooi op haar ervaring als voormalig voorzitter van de centrale ondernemingsraad van een grote oliemaatschappij in Nederland, waar zij diverse groepen tot een hecht team wist te smeden.

Daarnaast roept Vreden de bevolking op om hun volksvertegenwoordigers aan te spreken op belangrijke hervormingen. Ze benadrukt onder meer dat iedereen in Suriname belasting moet betalen, inclusief marktventers.

“Zonder belastingplicht voor iedereen blijven we in chaos leven,” stelt ze. Ook pleit ze voor een registratiesysteem van wieg tot graf om corruptie tegen te gaan, en voor professionele controle op het innen van staatsgelden.

Een ander belangrijk punt is het beheer van Surinaamse grondstoffen. Volgens Vreden wordt dit momenteel misbruikt door een kleine groep mensen die vrijelijk kan handelen.

Ze roept op tot volledige transparantie, registratie en ordentelijke exportcontrole van alle grondstoffen, zodat de opbrengsten ten goede komen aan het hele volk.

Ten slotte doet Vreden het voorstel om in elk district een netwerk van ombudsmannen en -vrouwen op te zetten.

Deze functionarissen moeten een kortere en discrete communicatielijn vormen tussen burgers en de overheid. Ze waarschuwt dat discretie van essentieel belang is vanwege de kleinschaligheid van de Surinaamse samenleving.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kaars
Suriname

Vrouw overlijdt na aanrijding door ex-partner op erf aan de Velperstraat

nickerie net
Suriname

Passagiers urenlang in onzekerheid bij Canawaima-veerverbinding

Directeur Gajadhar Sukul roept ouders op batchnummers te controleren en product terug te brengen naar verkoper.
Gezondheid

Directeur Sukul: geen paniek over Nutrilon, controleer batchnummers en breng terug

surinaams parlement dna
Suriname

Guillermo Feller: “Waarom sommige DNA-leden hun maandelijkse SRD 130.000 niet waard zijn”

jarbandhan
Suriname

Jarbandhan kritisch op verlaging goudroyalty: “Beloont de regering goudsmokkel?”

Minister Huur opent nieuwe betonnen brug in Bende Kondre samen met Granman Aboikoni en DC Jeroe
Suriname

Minister Huur opent nieuwe betonnen brug van 16 meter in Bende Kondre

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws