• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sheila Mijnals (UMA): Gezinsbeleid moet speerpunt worden in sociaal herstel

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 juni 2025 10:00
in Suriname
familie gezin diner uiteten kinderen pizza

Illustratiefoto

Sheila Mijnals, directeur van UMA Legal Aid & Marketing, roept in aanloop naar de vorming van de nieuwe regering op tot een krachtig, samenhangend gezinsbeleid dat gericht is op de structurele versterking van gezinnen in Suriname.

Volgens Mijnals is het gezin de hoeksteen van elke samenleving en vormt het de basis voor sociale stabiliteit, opvoeding, veiligheid en toekomstperspectief van kinderen en jongeren.

“Als we willen bouwen aan een rechtvaardige en evenwichtige samenleving, moeten we beginnen bij het fundament: het gezin. Een gezin waar liefde, veiligheid, discipline, steun en waarden aanwezig zijn, levert stabiele burgers op. En stabiele burgers vormen een stabiel land,” aldus Mijnals.

Zij benadrukt dat jarenlang sociaaleconomisch verval, werkloosheid, huisvestingsproblemen, criminaliteit en gebrek aan kansen hun weerslag hebben gehad op de draagkracht van veel gezinnen.

UMA pleit daarom voor beleidsmaatregelen die gezinnen actief ondersteunen en versterken. Dit kan onder meer door:
Toegang tot betaalbare huisvesting voor jonge gezinnen;

Bekijk ook:

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

Aanpak werkloosheid;

Kinderopvangvoorzieningen die werk en opvoeding kunnen combineren;

Ouderbegeleiding en opvoedondersteuning voor kwetsbare gezinnen;

Toegang tot geestelijke gezondheidszorg voor ouders en kinderen;

Bescherming tegen huiselijk geweld, meer steun voor slachtoffers eveneens aandacht voor de daders.

Volgens Mijnals komt gezinsversterking niet vanzelf en is een geïntegreerde aanpak nodig waarin onderwijs, welzijn, justitie en arbeid nauw samenwerken.

“Zonder sterk gezinsbeleid blijven we pleisters plakken op maatschappelijke wonden. Dan blijven kinderen zonder begeleiding opgroeien in risicovolle omstandigheden, met alle gevolgen van dien: schooluitval, jeugddelinquentie, tienerzwangerschappen en drugsproblematiek,” aldus Mijnals.

UMA vindt het essentieel dat alleenstaande ouders – met name moeders – extra ondersteuning krijgen, bijvoorbeeld via gerichte inkomensondersteuning, huisvesting en scholing. “We kunnen niet verwachten dat ouders het goed doen als de basis ontbreekt. We moeten investeren in ouders, zodat zij kunnen investeren in hun kinderen.”

Volgens Mijnals moet het gezinsbeleid in de komende regeerperiode een prominente plaats innemen.

“Gezinsversterking is geen luxe, maar een noodzaak. Het bepaalt hoe onze toekomstige generaties gevormd worden. Een sterk Suriname begint bij een sterk gezin.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Illustratiefoto
Suriname

Politici in spanning na berichten over ontbinding A-team

AZP krijgt grootschalige renovatie als onderdeel van hervorming gezondheidszorg.
Suriname

Overheid investeert ruim SRD 635 miljoen in grootschalige modernisering Academisch Ziekenhuis Paramaribo

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

MoU moet onderwijs beter laten aansluiten op groeiende olie- en gasindustrie
Suriname

TotalEnergies, Staatsolie en regering bundelen krachten voor ontwikkeling Surinaamse beroepsbevolking

Afobakaweg tussen mast 93–94 tijdelijk risicovol door ondermijning.
Suriname

Wegenautoriteit waarschuwt voor ernstige schade Afobakaweg tussen mast 93 en 94

Energiesector Suriname en Trinidad versterken samenwerking via nieuw akkoord
Suriname

Energiesector Suriname en Trinidad & Tobago versterken samenwerking via nieuw akkoord

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws