• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

NDP-voorzitter Simons eert 152 jaar Hindostaanse immigratie: Herdenken, bezinnen én samen vooruitkijken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
5 juni 2025 09:30
in Suriname
baba en maai 5 juni immigratie

Ter gelegenheid van 152 jaar Hindostaanse immigratie sprak NDP-voorzitter Jennifer Geerlings-Simons met respect en waardering over de betekenis van deze historische dag voor Suriname.

Op 5 juni 1873 zetten de eerste Hindostaanse contractarbeiders voet aan wal in Paramaribo, na een lange en zware overtocht vanuit India aan boord van het zeilschip Lalla Rookh.

“Op 26 februari 1873 vertrok het schip met 410 immigranten uit Calcutta, het huidige Kolkata,” blikte Geerlings-Simons terug.

“Na 99 dagen op zee, kwamen 399 overlevenden aan in Suriname. Ze werden over plantages verdeeld en geconfronteerd met erbarmelijke en mensonwaardige omstandigheden. Desondanks bleven zij zich inzetten, bouwen en bijdragen.”

Tot 1916 arriveerden ongeveer 34.000 Hindostanen in Suriname als contractarbeiders. Geerlings-Simons benadrukte dat hun bijdrage aan de Surinaamse samenleving onmiskenbaar is, en dat zij samen met andere bevolkingsgroepen de fundamenten hebben gelegd van ons land.

“Vandaag is het een dag van herdenking én erkenning,” aldus de NDP-voorzitter. “Maar ook een moment van bezinning en vooruitkijken. We eren het verleden niet alleen met bloemen en woorden, maar ook door de toekomst gezamenlijk vorm te geven – in solidariteit, wederzijds respect en nationale eenheid.”

Slotboodschap van de voorzitter: “Jai Jai Sarnaam. Moge de geest van samenwerking, doorzettingsvermogen en verbondenheid ons allen blijven inspireren.”

Mis dit niet:

Suriname keurt vier Haagse kinderbeschermingsverdragen goed: wat verandert er voor kinderen en ouders?

Douanebond en bedrijfsleven willen aanpassingen in ontwerp-Algemene Douanewet

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Suriname zet stap naar betere bescherming van kinderen over de grens.
Suriname

Suriname keurt vier Haagse kinderbeschermingsverdragen goed: wat verandert er voor kinderen en ouders?

Ontwerp-Douanewet moet belangen van douane en ondernemers in balans brengen.
Suriname

Douanebond en bedrijfsleven willen aanpassingen in ontwerp-Algemene Douanewet

Suriname verloor in 2022–2023 naar schatting 11.177 hectare bos.
Suriname

Groene NGO Collectief Suriname waarschuwt voor grootschalige ontbossing

Extra dienstvoertuig moet continuïteit verkeerscontroles waarborgen.
Suriname

Afdeling Verkeer Regio Midden versterkt met extra dienstvoertuig

Rawien Raghoenandan
Suriname

Bus- en boothouders kunnen niet langer wachten, gezinnen en bedrijven komen in gevaar

Minister André Misiekaba opende de eerste COVAB-zorgopleiding in Marowijne. Het initiatief moet meer lokaal opgeleide zorgmedewerkers opleveren voor het district. Foto: CDS
Suriname

Marowijne krijgt eerste verpleegkundeopleiding: tientallen studenten kunnen dichtbij huis studeren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws