• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Holi Paghwa slaat ook aan in Spanje

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
2 juni 2025 18:00
in Lifestyle
Holi Paghwa

Hoewel wij in Suriname Holi Paghwa meestal in het eerste kwartaal van het jaar vieren, speelt zich in Europa iets bijzonders af.

Op de Canarische Eilanden, in het zuiden van Tenerife, vindt zondag 8 juni een Holi Festival plaats dat gratis toegankelijk is en naar verwachting grofweg 2000 bezoekers trekt.

In Suriname, net als in Guyana, Trinidad en andere delen van de regio, markeert Holi het begin van de lente.

Het is een Hindoefeest met diepe culturele wortels waarbij kleurpoeder, muziek en dans centraal staan. Families en vrienden vieren dan het overwinningsverhaal van het goede op het kwade, met veel spiritualiteit en vrolijkheid.

In Tenerife is de Hindoe gemeenschap relatief klein, met zo’n 1500 leden, maar de organisatie verwacht ook veel belangstelling van lokale Spanjaarden en toeristen.

Op het programma staan optredens met Bollywood-hits, live muziek en dans.

Er zijn meerdere eetkraampjes met een mix van Indiase, Aziatische en Europese gerechten, wat het evenement aantrekkelijk maakt voor een breed publiek.

Bezoekers worden gevraagd om witte kleding te dragen zodat de kleuren extra goed tot hun recht komen.

Volgens organisator Shyam Aswani is Holi in de kern een viering van verbondenheid. “Het gaat om samen plezier maken, grenzen vervagen en mensen samenbrengen, ongeacht afkomst of leeftijd.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Van 15 euro naar Londen tot honderden euro’s binnen de regio: waarom goedkoop vliegen voor veel Surinamers nog altijd buiten bereik blijft. Foto: TUI op Curaçao
Lifestyle

Goedkope vliegreizen in Zuid Amerika en de Cariben blijven buiten bereik voor Surinamers

"Ik woon in Nederland, niet in Zuid-Amerika, dus ik ga voor Nederland", zegt Orlando Waterval
Lifestyle

WK 2026: In Nederland juichen Surinamers voor Oranje, thuis gaat het hart naar Brazilië

Suriname moet leren van internationale trend onder jongeren
Lifestyle

Geor Hering hoopt dat Suriname trend van minder alcoholgebruik overneemt

Het kanaal gaat komende donderdag van start
Lifestyle

China Horizon TV Station lanceert eerste 24/7 internationale HD-zender in Suriname

Veel Surinamers verkijken zich op de kosten van wonen in Nederland
Lifestyle

‘Emigratie naar Nederland leidt voor Surinaamse middenklasse vaak tot lagere levenskwaliteit’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws