• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Klachten over Surinaams consulaat Amsterdam: aanvragen PSA verloopt stroef

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 mei 2025 18:00
in Nederland, Suriname
vliegtuig reizen

Een aantal Surinamers in Nederland uit hun frustratie over de gebrekkige dienstverlening van het Surinaamse consulaat in Amsterdam.

Vooral het aanvragen van een PSA-kaart (Person of Surinamese Origin) verloopt moeizaam en levert veel stress op.

In theorie zou de PSA-kaart binnen zes tot acht weken klaar moeten zijn, maar in de praktijk wachten sommige aanvragers al bijna een jaar.

Tussentijdse informatie blijft uit. E-mails naar de Surinaamse autoriteiten komen onbestelbaar terug en wie het consulaat in Amsterdam probeert te bellen, krijgt vaak geen gehoor. Als er al wordt opgenomen, valt de lijn na enkele minuten weg.

Ook op Google Reviews laten tientallen mensen weten dat deze problemen al jaren spelen. Het gevoel leeft dat niemand echt luistert of verantwoordelijkheid neemt.

Dat zorgt voor irritatie, vooral bij mensen die met spoed willen reizen of belangrijke familiezaken moeten regelen.

Niet alleen de PSA-aanvraag hapert. Reizigers ondervinden ook grote problemen bij het regelen van de verplichte Entry Fee via VFS Global.

Storingen op de website komen vaak voor, waardoor het aanvragen van deze reistoestemming vertraging oploopt.

In sommige gevallen kunnen mensen daardoor niet inchecken. Bij familieomstandigheden zoals een overlijden leidt dit tot pijnlijke situaties.

Er zijn ook meldingen van dubbele betalingen. Bij eerdere storingen konden gebruikers wel twee keer betalen, maar hun geld niet terugkrijgen.

Betalingen via iDEAL worden niet gerestitueerd. Eén persoon wacht al bijna drie jaar op terugbetaling van 400 euro, verneemt GFC Nieuws.

Wilfred S., een van de gedupeerden, doet nu een oproep aan media en belangenorganisaties. Hij vraagt hen om zelf te proberen het consulaat te bereiken en de klachten serieus te nemen. Volgens hem is het hoog tijd voor verbetering en openheid.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ringweg paramaribo suriname IMS mall
Suriname

Onderzoek toont massaal negeren van snelheidslimiet Ringweg Paramaribo

Gedumpte hond met puppies
Lifestyle

Onvoldoende besef over gevaarlijke honden baart KIVC zorgen

studentencampus
Suriname

Onderhoudswerkzaamheden campus verbeteren leefomstandigheden studenten

verkeersongeval aanrijding
Suriname

Pick-up slaat om na botsing, meerdere gewonden gemeld

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Truckbestuurder in verzekering na dodelijk ongeval op Brownsweg

corantijnbrug
Suriname

GCCI uit kritiek op Surinaamse ‘rivierheffing’ en roept op tot heroverweging samenwerking

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws