• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

OKB houdt teach-in voor internationale verkiezingswaarnemers

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 mei 2025 15:10
in Suriname
Foto EOM

Het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) heeft op 23 mei 2025 een teach-in gehouden voor alle Election Observation Missions (EOM’s).

Tijdens deze bijeenkomst kregen de waarnemers informatie over het nieuw kiesstelsel, de verkiezingswerkstructuur en de zetelberekening.

OKB-voorzitter Samseerali Sheikh-Alibaks benadrukt het belang van hun aanwezigheid: “Verkiezingswaarneming is niet slechts een technische aangelegenheid. Het is een gebaar van internationale goede wil en een symbool van democratische broederschap.”

BiZa-directeur Mohamad Eskak die ook een presentatie hield, lichtte toe dat deze verkiezing de eerste is sinds de wijziging van het kiesstelsel, waarbij kiezers op zowel het DNA- als het RR-stembiljet volstaan met het rood kleuren van één vakje.

Hij wees daarnaast op de centrale rol van technologie in het voorbereidingsproces: “We hebben volop gebruikgemaakt van de online mogelijkheden die ICT biedt, bijvoorbeeld bij de werving van stembureaupersoneel. Dat heeft het selectieproces eerlijker en efficiënter gemaakt.”

Als slot onderstreepte Sheikh-Alibaks de veelzijdige rol van het OKB op de dag van de stemming. Op de verkiezingsdag heeft het OKB op elk stembureau een toezichthouder die de werkzaamheden gadeslaan en indien nodig daarover rapporteren.

Speciale ICT-waarnemers houden toezicht op de digitale processen, terwijl districtscoördinatoren en mobiele waarnemers zorgen voor continuïteit en ondersteuning waar nodig is.

Lothar Boksteen heeft tijdens de teach-in ook een presentatie verzorgd over de zetelberekening en zeteltoewijzing.

Met data van de verkiezingen van 2020 liet hij zien hoe de zeteltoewijzing volgens het nieuwe kiesstelsel eruit zou zien.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

jarbandhan
Suriname

Jarbandhan kritisch op verlaging goudroyalty: “Beloont de regering goudsmokkel?”

tra fas de gloria bottse
Suriname

Na drie dagen zoeken nog geen duidelijkheid over lot vermiste Melvin

vrouw 103
Suriname

Para rouwt om heengaan van 102-jarige sterke Surinaamse moeder

gasbom koken
Lifestyle

Huishoudens kiezen bewust voor elektrisch koken om gedoe met gasbommen

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Slechte verlichting vergroot kans op criminaliteit, terwijl onderzoek duidelijke lessen biedt

Directeur Atompai presenteert jubileumprogramma met kortingsacties en nieuwe producten van Melkcentrale
Suriname

Melkcentrale geeft 35 procent korting aan Monikarta-houders tijdens jubileum

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws