• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

GCP Certificatieproces nadert afronding – laatste kans tot 19 mei

Shafely King door Shafely King
15 May 2025 00:00
in Suriname
leiderschap

Het certificatieproces voor het GCP-Keurmerk, een initiatief dat integriteit en transparantie in de Surinaamse politiek moet versterken, bevindt zich in de afrondende fase.

Verschillende kandidaten van partijen als A20, N.P.S., ABOP, D.N.L., OPTSU, VHP en P.L. hebben zich inmiddels aangemeld en zijn actief in het proces.

Voor politici die zich vóór 15 mei 2025 hebben geregistreerd, geldt dat zij nog tot uiterlijk 19 mei 2025 de kans hebben om het traject af te ronden.

Dit houdt ook de ondertekening van het zogeheten GCP Integriteitsconvenant in.

Na die datum is certificering niet langer mogelijk voor de verkiezingen van 25 mei, omdat het traject volgens de organisatie zorgvuldig en volledig moet worden doorlopen.

De initiatiefnemers geven aan dat het proces over het algemeen ordentelijk en vlot verloopt.

Toch blijkt dat sommige kandidaten bij de laatste stap – het ondertekenen van het convenant – nog behoefte hebben aan nadere toelichting.

Zij worden nadrukkelijk opgeroepen om eventuele vragen tijdig te stellen, zodat certificering nog voor de deadline mogelijk blijft.

Het GCP-Keurmerk gaat verder dan het naleven van formele regels.

Het wordt gepresenteerd als een bewuste keuze van leiders om hun moreel kompas te volgen en waarden als transparantie, integriteit en dienstbaarheid aan het volk juridisch te verankeren.

Juist in een tijd waarin het vertrouwen in de politiek wankel is, kan dit volgens de organisatie bijdragen aan herstel en hernieuwd geloof in leiderschap.

“Laat deze laatste dagen geen formaliteit zijn, maar een moment van overtuiging,” luidt de oproep.

Het keurmerk biedt volgens de initiatiefnemers een kans om te tonen dat men niet alleen verkozen wil worden, maar ook bereid is zich te onderwerpen aan hogere eisen van controleerbaarheid en verantwoordelijkheid.

Het Surinaamse volk, dat zich opmaakt voor de verkiezingen van 25 mei, verdient volgens hen leiders die zichtbaar kiezen voor eerlijkheid en de moed tonen om nieuwe paden te bewandelen, bijna vijftig jaar na de staatkundige onafhankelijkheid.

Meer informatie over het keurmerk en het certificatieproces is te vinden via www.su2thenextlevel.org/GCPKeurmerk, of per e-mail via [email protected].

ShareTweetSend

Meer berichten

anastacia pokie ID eid CBB
Suriname

CBB-directeur Pokie: 8.907 ID-kaarten nog af te halen

cbvs directie
Suriname

Wereldbank en Centrale Bank bespreken versterking private sector en digitale betalingen

begroting besparing sparen geld financien economie
Suriname

Regering Suriname versterkt prijscontroles en voert soberheidsbeleid in om burger te ontlasten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws