• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Landbouw in Suriname kan bloeien met Nederlandse kennis en ervaring

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 april 2025 22:00
in Nederland, Suriname
Nickerie moet uitgroeien tot centrum voor modern agrarisch onderwijs.

Nickerie moet uitgroeien tot centrum voor modern agrarisch onderwijs. Illustratiefoto.

Het idee om de landbouwsector in Suriname nieuw leven in te blazen is een uitstekende zet.

Dat laat Suriname- analist R. Pinas aan GFC Nieuws weten.

Toch ziet hij een belangrijk knelpunt: er zijn in ons land te weinig mensen die daadwerkelijk in deze sector willen werken.

Hij legt aan GFC uit dat de lage belangstelling vaak voortkomt uit een gebrek aan kennis over de moderne landbouw.

“Veel Surinamers denken nog steeds dat landbouw puur zwaar en fysiek werk is onder de brandende zon. Ze weten niet dat er tegenwoordig allerlei technologieën bestaan die het werk veel efficiënter en minder arbeidsintensief maken,” aldus Pinas.

Hij noemt onder meer drones voor gewascontrole, automatische irrigatiesystemen en slimme landbouwmachines als voorbeelden.

Volgens de analist zou de komst van Nederlandse landbouwdeskundigen een groot verschil kunnen maken.

“Als Nederlandse experts hier in Suriname voorlichting en training geven, kan dat het beeld van de landbouwsector positief veranderen. Mensen zullen dan zien dat landbouw anno 2025 een innovatieve en lonende sector is.”

Mis dit niet:

GranMorgu moet tot US$ 1,5 miljard aan lokale bestedingen genereren

Suriname en Guyana werken aan alternatief voor Canawaima

Pinas benadrukt dat het stimuleren van landbouw niet alleen goed is voor de voedselzekerheid, maar ook voor de werkgelegenheid.

“Het creëren van banen in moderne landbouw kan vooral jongeren perspectief bieden. En als we de Nederlandse kennis combineren met onze vruchtbare gronden, kunnen we echt een win-win situatie creëren.

Suriname heeft alles in huis om een sterke agrarische economie op te bouwen, maar we moeten bereid zijn om te leren, te investeren en samen te werken.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

CEO Patrick Pouyanné bezoekt Suriname en logistieke basis Kuldipsingh
Suriname

GranMorgu moet tot US$ 1,5 miljard aan lokale bestedingen genereren

Canawaima voorlopig in de vaart, alternatief vaartuig wordt onderzocht
Suriname

Suriname en Guyana werken aan alternatief voor Canawaima

President Simons
Suriname

President Simons vandaag vertrokken naar VS voor Algemene Vergadering van de VN

Verdachte werkzaam bij Regio Bijstandsteam Paramaribo.
Suriname

Derde politieagent aangehouden in onderzoek naar diefstal van in beslag genomen kwik

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Surinam Airways Airbus PZ-TCW
Suriname

KLM, Curaçao, SLM, brand aan boord? Pinas haalt hard uit naar Surinamers die niet goed lezen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws