• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Mansaram uit scherpe kritiek op regering na rechterlijk verbod wegenproject: Deze regering is de corruptste ooit

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 april 2025 08:00
in Suriname
CORRUPTIE

Voormalig VHP-politica Sharmila Mansaram heeft zich in krachtige bewoordingen uitgesproken over de recente rechterlijke uitspraak waarin de uitvoering van het miljoenenproject ‘Rehabilitatie van wegen in Nickerie en Apoera’ per direct is opgeschort.

“Wanneer je corrupt bent in de gunning, dan faalt het systeem. Deze regering is, naar mijn mening, de corruptste die Suriname ooit heeft gekend,” aldus Mansaram.

Haar uitlatingen volgen op het besluit van kantonrechter, die de Staat Suriname per 2 april heeft verboden om verdere uitvoering te geven aan het infrastructuurproject, in afwachting van een inhoudelijk juridisch onderzoek naar de aanbestedingsprocedure.

De rechter verleende het bedrijf Aannemingsmaatschappij Baitali N.V. toegang tot de rechtsgang tegen de Staat.

Het project, dat de rehabilitatie betreft van een belangrijk wegtraject tussen Nickerie en Apoera, heeft een geschatte waarde van tientallen miljoenen Amerikaanse dollars.

De gunning vond plaats via het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en werd toegekend aan Shiwan Tushan Suriname N.V.. Ook het ministerie van Openbare Werken (OW) is bij de zaak betrokken. De Raad van Ministers zou de gunning op 26 maart hebben goedgekeurd.

Volgens het oproepingsbevel van de kantonrechter is het de Staat verboden om:

de aanbestedingsprocedure verder uit te voeren,

Mis dit niet:

Rookoverlast dreigt toeristisch imago Suriname internationaal te beschadigen

VEAPS verwijt LVV nalatigheid bij toezicht op pesticiden

het werk formeel te gunnen,

een aannemingsovereenkomst aan te gaan,

dan wel verdere uitvoering te geven aan een reeds overeengekomen contract, zolang er nog geen uitspraak is gedaan.

“Het feit dat een aannemer zich genoodzaakt voelt om via de rechter tussenbeide te komen, is bijzonder schrijnend. Dit onderstreept het gebrek aan transparantie en de zorgwekkende politieke inmenging in openbare aanbestedingen,” stelt Mansaram.

De zaak heeft de aandacht van zowel de publieke opinie als experts op het gebied van governance en openbare aanbesteding getrokken.

De komende weken zal duidelijk worden hoe de Staat omgaat met deze gerechtelijke schorsing en welke stappen worden ondernomen om transparantie in het proces te waarborgen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

afval verbranden vuil
Suriname

Rookoverlast dreigt toeristisch imago Suriname internationaal te beschadigen

Exporteurs verwijten LVV gebrek aan daadkracht bij pesticidencontrole.
Suriname

VEAPS verwijt LVV nalatigheid bij toezicht op pesticiden

KLM Boeing 777 op Schiphol.
Lifestyle

Surinamevluchten blijven voorlopig doorgaan ondanks schrappen 5.000 banen bij KLM

Nieuw museum in Para brengt plantagegeschiedenis en cultureel erfgoed tot leven
Lifestyle

Nederlander vraagt zich af hoe nieuw museum in Para bezoekers wil trekken

Brandweer Suriname onder druk door honderden meldingen en tekort aan bluswagens. Foto: CDS
Suriname

Brandweer krijgt tot 300 meldingen per dag en waarschuwt voor tekort aan blusvoertuigen

Voormalig verkooppand bouwmaterialen getroffen door brand.
Suriname

Brand in leegstaand pand aan Indira Gandhiweg snel geblust

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws