• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Krachtige opmars van Ashwin Adhin en Dharm Mungra bedreigt VHP

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
23 maart 2025 20:00
in Opinie
chan mungra adhin

In Suriname wordt vaak bijna krampachtig beweerd dat we niet op etnische basis stemmen.

Maar laten we nu eens ophouden met die schijnheilige façade. Iedereen die de politiek in ons land een beetje volgt weet dat etniciteit nog steeds een doorslaggevende rol speelt in het stemgedrag van de meeste burgers.

De Marrons zullen echt niet massaal stemmen op de VHP, hoe mooi het verkiezingsprogramma van die partij ook is.

De realiteit is dat de overgrote meerderheid van de Marronse bevolking zich eerder verbonden voelt met partijen als de ABOP, geleid door Ronnie Brunswijk of in zekere mate met de NPS.

Aan de andere kant hoeven partijen als de ABOP ook geen wonderen te verwachten in gebieden waar veel Hindostanen wonen.

De vraag die nu rijst is: waar gaan de Hindostaanse stemmen naartoe? Het antwoord wordt met de dag duidelijker.

Twee sterke figuren, beiden van Hindostaanse afkomst, zijn bezig aan een indrukwekkende opmars: Ashwin Adhin van de NDP en Dharm Mungra van De Nieuwe Leeuw (DNL).

Deze heren zijn niet zomaar politici. Het zijn visionaire denkers, hoogopgeleid, scherpzinnig en ervaren op zowel nationaal als internationaal niveau.

Mis dit niet:

Van MOP naar NOP: herhaling zonder resultaat

Waarom rijden automobilisten in Paramaribo nog dagelijks door diepe kraters?

Ashwin Adhin, voormalig vicepresident, staat bekend om zijn doortastendheid en visie voor ontwikkeling.

Dharm Mungra daarentegen weet met zijn grote kennis en leiderschapskwaliteiten een brug te slaan tussen traditie en modern bestuur.

Beiden vormen zonder twijfel serieuze rivalen voor president Chan Santokhi van de VHP en dreigen een aanzienlijk deel van zijn achterban af te snoepen.

De VHP is dus niet onaantastbaar. Integendeel, ze krijgt te maken met twee sterke tegenkandidaten die het Hindostaans electoraat op een frisse, daadkrachtige manier aanspreken.

J. Kerto

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

mungra dharm 3
Opinie

Van MOP naar NOP: herhaling zonder resultaat

Pakanistraat kraters
Column

Waarom rijden automobilisten in Paramaribo nog dagelijks door diepe kraters?

Procurator-General (PG) Garcia Paragsingh en ex-president Chan Santokhi (wijlen)
Opinie

Een meer pikante kijk op de rechtsstaat in Suriname

chan santokhi
Opinie

‘Surinamers in Den Haag missen Santokhi nog elke dag’

Als 80 straks het nieuwe 20 is staat Suriname voor een enorm probleem. Illustratiefoto
Column

Als de meeste Surinamers straks 150 jaar oud worden raakt ons hele systeem in de war

Ephata Mijnals
Column

Suriname moet eindelijk eerlijk durven praten over seksueel wangedrag en onverantwoord ouderschap

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws