• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers stemmen in mei weer op toekomstige multimiljonairs

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
7 February 2025 02:00
in Opinie
DNA nationale assemblee

Elke vijf jaar trekken Surinamers naar de stembus met hoop op verandering. Maar laten we eerlijk zijn: stemmen in Suriname is niets anders dan bepalen welke politici de komende vijf jaar schandalig rijk mogen worden.

Het is geen kwestie van landsbelang of vooruitgang, maar simpelweg de gelegenheid geven aan een nieuwe groep om hun zakken te vullen met staatsgeld.

Kijk naar de ministers, de presidenten, de hoge functionarissen. Na hun termijn zijn ze niet gewoon beter af, ze zijn miljoenen in Amerikaanse dollars rijker.

En hoe zit het met de bevolking? Die blijft achter met lege beloftes, nog meer schulden en een land dat steeds dieper wegzakt in armoede en wanbeleid.

Politici in Suriname gebruiken hun positie niet om het land vooruit te helpen, maar om zichzelf en hun naasten financieel veilig te stellen.

Ze komen arm binnen en stappen vijf jaar later uit met luxe auto’s, gigantische bankrekeningen en buitenlandse eigendommen.

En de kiezer? Die blijft achter met dezelfde problemen, misschien zelfs erger dan voorheen.

Elke verkiezing opnieuw wordt het volk een illusie voorgehouden. Maar de harde realiteit is dat stemmen in Suriname niets anders is dan een draaideur voor de verrijking van een nieuwe politieke elite.

Verandering? Die komt pas als Surinamers stoppen met blindelings stemmen op mensen die hun persoonlijke gewin belangrijker vinden dan het land.

Tot die tijd blijft de verkiezingsuitslag slechts een kwestie van kiezen welke groep zich als volgende mag verrijken.

S. Cruden

ShareTweetSend

Meer berichten

royaltie for all RVI
Opinie

De luchtballon van Santokhi’s RVI-plan

vorswijk dinotha
Opinie

Grondroof in stichtingsjasje en de laffe stilte van de politiek

geerlings simons en gregory rusland
Opinie

Twee maanden regering Simons-Rusland: onsamenhangend en rancuneus

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws