• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuwe mijlpaal voor gezondheidszorg in Commewijne dankzij SURGE

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
28 januari 2025 11:00
in Gezondheid
ziekenhuis patient ziek arts dokter

De rode draad in de kritiek: zonder een structureel hervormde financiering en een duidelijke langetermijnkoers blijft de Surinaamse gezondheidszorg afhankelijk van losse en tijdelijke initiatieven met alle risico’s van dien.

Het Diapura Nefrocentrum Tamansari in Commewijne heeft met ondersteuning van het Suriname’s Growth Enterprise (SURGE)-project een Reverse Osmosis-apparaat aangeschaft.

Dit apparaat, dat essentieel is voor de zuivering van water tijdens dialyse, werd officieel in gebruik genomen op dinsdag 28 januari.

De aankoop werd mogelijk gemaakt door een matching grant via het SURGE-project, dat wordt gefinancierd door de Wereldbank en ondersteund met technische assistentie van Solidaridad.

James Rasam, algemeen directeur van het Diapura Nefrocentrum, onderstreepte het belang van het nieuwe apparaat: “Het Reverse Osmosis-apparaat is het hart van een dialysecentrum. Hiermee kunnen we de kwaliteit van onze zorg optimaliseren en verder professionaliseren.”

Hij benadrukte dat de grant een bewijs is van vertrouwen en inzet van de regering en het SURGE-project. Volgens Rasam zal de investering niet alleen leiden tot een betere zorg, maar ook tot besparingen voor patiënten die anders naar de stad moesten reizen. Bovendien biedt het project extra werkgelegenheid in het district.

Bekijk ook:

Rotary Club Paramaribo Quota vraagt aandacht voor stille signalen van hartziekten bij vrouwen

Volledig gratis gezondheidszorg in Suriname lijkt politiek onhaalbaar

Karishma Mathoera, directeur Ondernemerschap bij EZ, benadrukte dat het SURGE-project zich richt op het aanpakken van knelpunten bij veelbelovende MKMO’s door middel van business development services en matching grants.

“Deze investering zal niet alleen de dienstverlening van het Diapura Nefrocentrum verbeteren, maar ook de omzet doen groeien, zowel voor lokale als buitenlandse patiënten.”

Mathoera merkte op dat deze stap een significante bijdrage levert aan de versterking van zowel de gezondheidszorg als het ondernemerschap in Commewijne.

Met deze vooruitgang laat het SURGE-project zien hoe samenwerking tussen de overheid, internationale partners en lokale ondernemingen kan leiden tot duurzame ontwikkeling en economische groei in Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Hart- en vaatziekten bij vrouwen vaak te laat herkend
Gezondheid

Rotary Club Paramaribo Quota vraagt aandacht voor stille signalen van hartziekten bij vrouwen

Volledig gratis gezondheidszorg in Suriname lijkt voorlopig onhaalbaar
Gezondheid

Volledig gratis gezondheidszorg in Suriname lijkt politiek onhaalbaar

RGD viert 35 jaar en zet koers naar modernisering van eerstelijnszorg
Gezondheid

RGD bedient momenteel ruim 112.000 cliënten, 12 gezondheidscentra, 31 basispoliklinieken en 11 hulppoliklinieken

“SRD 10.000 is veel te hoog. Dat is meer dan de helft van wat de gemiddelde Surinamer per maand verdient,” zegt Anita.
Gezondheid

Hoge kosten MRI-scans zorgen voor frustratie onder Surinamers

1AZP academisch ziekenhuis
Gezondheid

Misiekaba wil meer specialisatie binnen ziekenhuizen

Buikspieroefening trainen
Gezondheid

KIVC zegt dat gezond bewegen ook gewoon thuis kan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws