• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Veel gebouwen in hartje Paramaribo staan op “instorten”

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 januari 2025 02:00
in Suriname
paramaribo suriname centrum

In het centrum van Paramaribo, waar zowel buitenlandse toeristen als Surinamers dagelijks genieten van de historische charme van de stad, vormt de staat van vele gebouwen een groeiend probleem.

Verschillende historische panden, ooit iconische symbolen van Surinaamse cultuur en architectuur, verkeren in een verwaarloosde toestand en staan op instorten.

Vooral toeristen uiten hun bezorgdheid over de situatie.

“Het is prachtig hoe Suriname zijn cultuur bewaart, maar deze gebouwen zijn gevaarlijk. Je ziet overal scheuren en brokkelende muren. Als hier iets gebeurt, wie is er dan verantwoordelijk?” vraagt een bezoeker zich af.

De historische binnenstad van Paramaribo, die op de UNESCO Werelderfgoedlijst staat, wordt vaak geroemd om zijn unieke houten gebouwen met koloniale charme.

Toch dreigt deze schoonheid overschaduwd te worden door een gebrek aan onderhoud en structurele verbeteringen.

Volgens onderzoek van GFC Nieuws  is het probleem tweeledig. Enerzijds hebben veel eigenaren van de panden niet de financiële middelen om de nodige renovaties uit te voeren.

Anderzijds is er onvoldoende toezicht vanuit de overheid om de veiligheid van deze gebouwen te waarborgen.

Naast het gevaar voor voetgangers en voorbijgaande verkeersdeelnemers, schaadt de slechte staat van de gebouwen ook het imago van Paramaribo als toeristische bestemming.

Waarnemers pleiten voor gezamenlijke inspanningen tussen overheid, eigenaren en internationale organisaties om een renovatieplan op te zetten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

portemonnee geld salaris
Suriname

Boze reacties van leerkrachten op uitblijven loonsverhoging

President Simons in gesprek met Dalil-delegatie uit VAE over digitalisering Surinaamse overheidsdienste
Suriname

President Simons ontvangt Emiraten-bedrijf Dalil voor digitalisering overheidsdiensten

ebs stroom
Suriname

Opiniepanel noemt EBS het minst betrouwbare bedrijf in Suriname

kauwgum kauwgom
Lifestyle

Aparte behandeling van kauwgom in winkels Suriname

Politie bevorderingen
Suriname

Bevorderingen bij KPS belonen jarenlange toewijding van ambtenaren

Voorleesdag
Suriname

Voorleesdag op Zinniaschool krijgt feestelijk bezoek van president Simons

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws