• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Desi Bouterse en Barack Obama hebben meer gemeen dan men denkt

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
13 januari 2025 00:00
in Opinie
bouterse obama

Met het recente overlijden van ex-president Desi Bouterse heeft Suriname niet alleen een leider verloren, maar ook een icoon van eenvoud en eenheid.

Zijn aanwezigheid was een lichtend voorbeeld van hoe leiderschap niet draait om arrogantie of afstand, maar om verbinding.

Bouterse was een man die erin slaagde haast ieders vriend te zijn, ongeacht rang of stand. Dit charisma, dat zelfs zijn politieke tegenstanders moesten erkennen, deed sterk denken aan een andere wereldleider: Barack Obama.

Obama’s charisma is wereldwijd bekend. Kijk bijvoorbeeld naar zijn uitstraling tijdens de overlijdensceremonie onlangs van oud-president Jimmy Carter.

Zelfs terwijl hij naast de toenmalige aankomende president Donald Trump zat, straalde hij rust, zelfvertrouwen en een natuurlijke warmte uit. Het is precies die uitstraling die ook Desi Bouterse kenmerkte.

Bouterse leerde ons wat eenvoud en eenheid werkelijk betekenen. Hij stond altijd dicht bij het volk. Waar veel leiders zich verschuilen achter protocollen en formaliteiten, was Bouterse toegankelijk en menselijk.

Hij luisterde, hij sprak de taal van het volk, en hij begreep wat er echt speelde. Het is die eigenschap die leiders groot maakt: niet alleen heersen, maar dienen.

Hoewel zijn politieke nalatenschap verdeeldheid kan oproepen, kunnen we niet ontkennen dat Bouterse als persoon iets unieks had.

Zijn vermogen om mensen samen te brengen, zelfs in moeilijke tijden, is iets waar huidige en toekomstige leiders lering uit kunnen trekken.

We kunnen ons laten inspireren door Bouterse’s voorbeeld: eenvoud en oprechte betrokkenheid als fundamenten van leiderschap.

Zoals Obama’s charisma nog steeds een voorbeeld is voor de wereld, zo blijft Bouterse’s erfenis ons herinneren aan de kracht van eenheid.

Zelfs nu hij niet meer onder ons is, kunnen we leren van zijn nalatenschap en streven naar een Suriname dat gebouwd is op saamhorigheid en respect.

J. Diamini

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Economische
Opinie

De dalende olieprijs vormt een bedreiging voor Suriname’s economische toekomst

suriname
Opinie

Wanneer de overheid niet handhaaft wordt wanorde onderdeel van het dagelijks leven

Opinie mening meningsuiting
Opinie

Grondwetsvoorstel van NDP maakt het Openbaar Ministerie onduidelijker, niet sterker

afval vuilniszak
Column

Slordigheid en luiheid maken Suriname vuiler met de dag

san van der Eugene
Opinie

Reactie op: “Stop aanval op onze PG”. “Waar het debat eigenlijk over zou moeten gaan” Aldus Blomhoff

euro geld biljetten rijk
Opinie

Misdaad mag niet langer lonen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws