• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Struisvogelpolitiek

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
4 januari 2025 08:00 - Geüpdatet op 9 januari 2025 20:20
in Opinie
Struisvogel

Soms lijkt het alsof de struisvogel met zijn kop in het zand zit. Dit komt omdat hij op zoek is naar voedsel. En af en toe moet hij een hap zand nemen, want de korrels en steentjes helpen bij de vertering van zijn eten. Je kop in het zand steken bestaat dus helemaal niet.

Maar onder mensen bestaat er wel degelijk de struisvogelpolitiek dat zoveel wil zeggen als ‘vermijden’, ‘ontkennen’, ‘iets niet onder ogen willen zien’ of ‘doen alsof het er niet is’.

In Suriname heeft het er veel van weg dat deze mentaliteit de boventoon voert. Zeker vanaf 1975, toen we z.g. eraan toe waren om op eigen benen te staan. En best veel mensen leren het maar niet af en gaan onredelijk om met stevige opbouwende kritiek, door ordinair erop los te schelden alsof hun leven ervan afhangt. Ook geen rekening houdend met een belangrijk gegeven dat de jeugd kijkt en luistert naar wat de volwassenen vooral niet nalaten te doen en zeggen.

Is dát wat we willen doorgeven aan de toekomstige leiders van het land?

Na bijna een halve eeuw verder merken we hoe onafhankelijk we zijn. Totaal niet! Om de haverklap moeten er flinke sommen geld geleend worden bij IMF om het hoofd enigszins boven water te houden. Het volk merkt er helemaal niets van, en vraagt zich in gemoede af waar al het geleende geld naartoe gaat. Transparantie daarover blijft maar uit.

Willen we met z’n allen in Suriname vooruitgang boeken, dan moeten we niet over handelingen en uitspraken die beneden de gordel zijn, onze ogen, oren en mond sluiten en doen alsof het maar de normaalste gang van zaken is. Ik denk, nee, ik weet het wel zeker, dat als zoveel mensen gewoon zo door denken te gaan met deze struisvogelpolitiek, dat de opvolgende generaties uiteindelijk niet beter weten dan dat het zo hoort en bij de pakken neer gaan zitten.

Is dát het voornemen dat we in gedachten hebben voor het nieuwe jaar 2025 en verdere toekomst van Suriname?

Surinamers met zelfrespect en respect voor anderen stellen zich eervol op en houden rekening met onze nalatenschap. Laat die er een zijn van ware liefde, áltijd eerlijk/oprecht naar jezelf en anderen toe, áltijd respectvol, áltijd recht voor één recht voor de ander, áltijd recht laten wat recht is, áltijd benoemen wat krom is en ernaar handelen. En áltijd de handen ineenslaan en de schouders eronder zetten om te gaan voor verbeteringen die leiden naar de uiteindelijke vooruitgang van ons mooie land Suriname.

Mis dit niet:

Bestuur kent geen geslacht, maar verantwoordelijkheid

Mensen in Suriname vallen familie in Nederland nog lastig met bestellingen

Francis Renfurm

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Jennifer Simons en de premier van Barbados, Mia Mottley.
Opinie

Bestuur kent geen geslacht, maar verantwoordelijkheid

post pakket verzending dozen doos
Column

Mensen in Suriname vallen familie in Nederland nog lastig met bestellingen

2030 als jaar van de waarheid voor Suriname.
Opinie

Licht in de duisternis

studeren student schrijven studie universiteit opleiding werk
Column

Surinaamse jongeren: studeren in Nederland is geen eindbestemming maar een keuze

Suriname heeft geen gebrek aan rijkdom, maar aan integriteit
Opinie

Suriname kan niet vooruit zolang corruptie en politieke bescherming de norm blijven

goud
Opinie

Ruim vier kilo goud weg, ruim 500 kilo kwik weg: Suriname wacht op antwoorden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws