• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Visumvrij reizen naar Nederland blijft een droom voor Surinaamse staatsburgers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 september 2024 04:00
in Lifestyle
zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal

Na het nieuws dat Surinaamse paspoorthouders sinds augustus visumvrij naar Indonesië mogen reizen voor toeristische doeleinden, overheerst bij veel Surinamers toch een gevoel van teleurstelling.

“Waarom niet naar Nederland? Indonesië is ver,” klinkt het uit reacties verzameld door GFC Nieuws Lifestyle.

De nieuwe regeling die Surinamers en andere nationaliteiten 30 dagen visumvrij toegang geeft tot het Aziatische land, is het resultaat van een decreet van de Indonesische president Joko Widodo.

Hiermee wil hij het toerisme en buitenlandse investeringen in Indonesië stimuleren.

Hoewel het nieuws positief ontvangen werd, wijzen velen in Suriname erop dat het nog steeds onmogelijk is om zonder visum naar Nederland te reizen, ondanks de historische banden tussen de landen.

Bekijk ook:

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Surinamers kijken verbaasd op van het beperkte gebruik van airco’s in Nederland

Een veelgehoorde gedachte in Suriname is dat Nederland, als voormalige kolonisator, Surinamers visumvrije toegang zou moeten verlenen.

Als argument wijzen voorstanders naar landen zoals Spanje, waar burgers uit voormalige Spaanse koloniën zoals Argentinië en Chili zonder toeristenvisum naar Spanje kunnen reizen.

Tegelijkertijd blijkt uit onderzoek van onze redactie dat het visumbeleid van Spanje niet eenduidig is; zo mogen burgers uit de Dominicaanse Republiek niet visumvrij naar Spanje.

De oproep voor visumvrije toegang tot Nederland vanuit Suriname wordt niet alleen gedreven door het gemak voor reizigers, maar wordt ook gezien als een bredere vraag naar erkenning van de historische banden en een poging om ongelijkheden tussen voormalige koloniën recht te zetten.

Tot nu toe lijkt deze droom echter ver weg, terwijl Surinamers blijven hopen dat Nederland in de toekomst wellicht soepeler met visumvereisten zal omgaan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Aantal klachten over bouwvakkers opvallend groot. Foto: illustratief
Lifestyle

Waarom bestaan er zo weinig recensiesystemen voor vaklieden in Suriname?

Terwijl airco in Suriname en Amerika een basisbehoefte is, geldt het in Europa als een milieubelastende luxe.
Lifestyle

Surinamers kijken verbaasd op van het beperkte gebruik van airco’s in Nederland

Geïmporteerde producten uit Nederland, de Verenigde Staten en andere landen zijn in Suriname vaak veel duurder. Beeld: Supermarkt ter illustratie.
Lifestyle

Wonen in Suriname vooralsnog goedkoper dan in Nederland

Vaders worden zondag verwend
Lifestyle

Paul Somohardjo nodigt heel Suriname uit voor Vaderdagviering

Door nu te kiezen voor bouwen in de hoogte kan Paramaribo zich voorbereiden op de toekomst en tegelijkertijd inspelen op de woonwensen van een nieuwe generatie. Foto: Amsterdam
Lifestyle

Woontorens in Paramaribo als oplossing voor woningtekort

Er is weinig vertrouwen in lagere vliegtickets tussen Nederland en Suriname
Lifestyle

Discussie over dure tickets naar Paramaribo verliest aandacht, reizigers kijken verder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws