• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Santokhi prijst daling inflatie als resultaat prudent regeringsbeleid

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 September 2024 10:00
in Suriname
Inflatie

President Chan Santokhi heeft de significante daling van de inflatie in Suriname onder zijn bewind benadrukt als een van de grootste successen van zijn regering.

“Toen ik aantrad als uw president, bevond de inflatie zich op een alarmerend niveau van 60%. Inmiddels hebben we dit weten terug te dringen tot rond de 15% per jaar, en er wordt verwacht dat dit tegen het einde van het jaar zelfs verder zal dalen tot 10% of minder,” aldus Santokhi.

De president verklaarde dat deze daling een direct resultaat is van het prudente en goed doordachte beleid van de regering Santokhi-Brunswijk. “Het vertrouwen in de Surinaamse dollar (SRD) neemt toe en de wisselkoers stabiliseert zich. Dit betekent dat consumenten minder te maken hebben met prijsstijgingen en dat de prijzen in supermarkten daadwerkelijk dalen.”

Een belangrijk onderdeel van het regeringsbeleid is de nauwe samenwerking met het bedrijfsleven en de vakbeweging. Santokhi kondigde aan dat er een speciaal programma is ingesteld om de prijzen van basisgoederen verder te verlagen.

“De voorziening van goedkope basisgoederen via de Foodbaskets is een belangrijk initiatief dat direct bijdraagt aan het verlichten van de financiële druk op de Surinaamse bevolking.”

Santokhi benadrukte dat de verlaging van de inflatie niet alleen de hele bevolking ten goede komt, maar vooral de minder daadkrachtigen helpt aan een beter leven. “Samen herstellen we ons land en maken we het elke dag een stukje beter. De duurzame ontwikkeling van ons geliefde Suriname en een beter leven voor alle Surinamers blijven ons ultieme doel.”

ShareTweetSend

Meer berichten

Euro banknotes colored in the colors of the flag of Netherlands
Lifestyle

Jaloerse nicht dreigt vrouw uit Paramaribo aan te geven voor zwart werk in Nederland

esther stichting
Suriname

Staking bij Esther Stichting, personeel eist veiligheid

stethoscope
Gezondheid

KIVC hoopt op snelle inzet van slimme stethoscoop in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws