• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

AWJ-delegatie maakt kennis met de Regional Director ILO voor Latijns Amerika en het Caribisch Gebied

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
11 June 2024 14:51
in Suriname
meeting

Minister Steven Mac Andrew en de onderdirecteur Juridische- en Internationale Zaken van het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ), Glenn Piroe, hebben op dinsdagmiddag 11 juni 2024 in Genève, Zwitserland, een ontmoeting gehad met mevrouw Ana Virginia Moreira Gomes, de recent aangestelde Regional Director van het ILO regionaal kantoor voor Latijns Amerika en het Caribisch Gebied.

De ontmoeting betrof een kennismaking, maar zowel Mac Andrew als Moreira Gomes hebben van de gelegenheid gebruikgemaakt om belangrijke arbeidsaangelegenheden, zowel regionaal als nationaal, te bespreken.

De regionale directeur, die zes maanden geleden is aangesteld, werd door de bewindsman en de onderdirecteur omstandig geïnformeerd over de implementatie van het Derde Decent Work Country Programme.

Mac Andrew benadrukte zeer content te zijn met de verleende assistentie van de ILO, welke ondermeer inhield: de training van de Decent Work Monitoring Commissie, de ondernomen Social Protection Expenditure Review en de ontwikkeling van de Nationale Sociale Protectie Strategie.

Ook noemde hij de assistentie op het gebied van arbeidsstandaarden en groene jobs.

Ondanks zijn tevredenheid over de ontvangen assistentie, noemde de minister ook een minpunt in de samenwerking met de ILO, namelijk de niet gematerialiseerde ondersteuning vanwege de ILO bij de operationalisatie van het Centrum voor Innovatie en Productiviteit (CIP).

Mac Andrew heeft aangegeven dat Suriname zich heeft gecommitteerd aan de realisatie van Decent Work, daarom verwacht hij dat de ILO de beloofde ondersteuning nakomt.

Nu deze ondersteuning achterwege blijft, omdat een van de sociale partners een andere visie heeft, vindt hij dat de ILO met deze houding het democratisch proces in lidlanden ondermijnt.

In de toespraak die de bewindsman eerder op de dag hield voor de Internationale Arbeidsconferentie (ILC) heeft hij deze kwestie ook aangeroerd.

De regionale directeur gaf aan dat werk voor wat betreft Labour Market Information Systems (LMIS) en migratie, hoge prioriteit genieten binnen de ILO en vroeg aan de Surinaamse delegatie om te overwegen om lid te worden van de Coalition on Social Justice.

De Surinaamse delegatie benadrukte, dat Suriname ook hoge prioriteit geeft aan LMIS en migratie, omdat beiden zorgen voor de nodige uitdagingen op de arbeidsmarkt.

Mac Andrew zegde toe, dat AWJ een raadsvoorstel zal indienen om lid te worden van de Coalition on Social Justice en gaf aan te hopen, dat de ILO, internationaal zal blijven leiden op dit gebied, vooral daar het uitdrukkelijk genoemd wordt in de constitutie van de ILO.

Minister Steven Mac Andrew had in Genève een ontmoeting met Ana Virginia Moreira Gomes, de recent aangestelde Regional Director van het ILO regionaal kantoor voor Latijns Amerika en het Caribisch Gebied.

ShareTweetSend

Meer berichten

Ei eieren
Gezondheid

Consumenten in Paramaribo vragen toezicht op verkoop van eieren die sneller bederven

Ziek kindje
Gezondheid

Studie wijst uit dat oma’s adviezen bij ziekte meestal verkeerd en soms gevaarlijk zijn

Stroom elektriciteit lamp gloeilamp
Suriname

Gezin in Tourtonne 5 schrikt van brandlucht airco na stroomstoring EBS

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws