• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Multilevel stakeholdersoverleg over HEARTS

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
17 May 2024 12:16
in Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

Het ministerie van Volksgezondheid heeft zich in het jaar 2021 gecommitteerd om het HEARTS initiatief van de Pan Amerikaanse Health Organization (PAHO)/ World Health Organization (WHO) te implementeren.

In het verlengde hiervan heeft er op 16 mei jongstleden een multilevel stakeholdersoverleg plaatsgevonden te Utopia Heritage.

Aan dit overleg hebben de minister van Volksgezondheid, Amar Ramadhin, de directeur van Volksgezondheid, Rakesh Gajadhar Sukul MSPH, Yafflo Ouattara (vertegenwoordiger van de PAHO/WHO), Arianna La Valley (Country Respresentative Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank) en andere stakeholders deelgenomen.

Het HEARTS initiatief legt de nadruk op het verbeteren van de preventie en behandeling van cardiovasculaire aandoeningen op het niveau van eerstelijnszorg.

In Suriname zijn hart- en vaatziekten de eerste doodsoorzaak.

De implementatie van HEARTS dient ervoor zorg te dragen dat het ministerie van Volksgezondheid controle krijgt over de hart- en vaatziekten en het reduceren van NCD (niet overdraagbare ziekten) gerelateerde sterfte.

Het doel van deze meeting was om samen met alle stakeholders te komen tot een eenduidige beslissing over hoe het HEARTS initiatief het best geïmplementeerd kan worden.

In december 2023 werd er van start gegaan met het trainen van (huis)artsen en verpleegkundigen om conform het HEARTS protocol te werk te gaan bij de behandeling van hypertensie.

De directeur van Volksgezondheid ging in op de huidige situatie van NCD’s en concludeerde dat wij niet de goede kant op gaan, gelet op de cijfers van mensen met NCD’s.

Er dient extra aandacht besteed te worden aan primaire preventie.

Het HEARTS initiatief zal zorgen voor winst op diverse gebieden (in kwaliteit van leven, in productie en in kosten).

De belangrijkste pijlers om dit project te laten slagen zijn accurate bloeddruk meting, het overstappen naar team-based care, de monitoring en evaluatie.

Momenteel worden verschillende organisaties getraind en voorzien van equipment om volgens het HEARTS protocol te werken.

Er zal tevens een health education unit worden opgezet.

De minister is de PAHO/WHO zeer dankbaar voor de ondersteuning en de IDB voor de financiering van dit initiatief.

“Zonder proactief handelen, zullen we de NCD epidemie niet kunnen uitsluiten, aldus minister Ramadhin”.

Hij benadrukte tevens dat de kostenplaat voor het behandelen van NCD’s hoog ligt.

De bewindsman gaf aan dat het NU de tijd is om van start te gaan met gestandaardiseerde interventies die de Surinaamse gemeenschap ten goede komt.

Tot slot voegde de minister erbij toe dat het Suriname HEARTS initiatief een gecoördineerde inspanning vereist van alle belanghebbenden waaronder de overheid, gezondheidsorganisaties, de particuliere sector en de gemeenschap.

De diverse stakeholders waaronder verzekeraars, dienstverleners, het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG), het Medisch Wetenschappelijk Instituut (MWI) en Interne commissies hebben niet alleen breedvoerig gediscussieerd over de institutionalisatie van HEARTS, maar zijn er ook verschillende aanbevelingen gedaan door betrokkenen.

Het is de bedoeling dat er voortdurend overleg zal plaatsvinden zodat dit initiatief steeds wordt geëvalueerd en aangepast waar nodig.

ShareTweetSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413016
Suriname

Wereldbank bevestigt steun aan Suriname in cruciale transitieperiode

voorverpakte voeding
Gezondheid

Streng verbod op verkoop voorverpakte voedingswaren

santokhi chan djawalapersad
Suriname

Suriname neemt afscheid van eerste vrouwelijke DNA-voorzitter Marijke Indra Djwalapersad

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws