• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

EBS-directeur Brunswijk staat klaar om hard op te treden tegen acties bond

Patty door Patty
15 mei 2024 04:25
in Suriname
leo brunswijk

De situatie bij de Energie Bedrijven Suriname (EBS) blijft gespannen, nadat de bond het vertrouwen in de directie heeft opgezegd en het ontslag van bondsvoorzitter Marciano Hellings eist.

Algemeen directeur van de EBS, Leo Brunswijk, blijft volhouden dat Hellings gedragsregels heeft overtreden en daarom wegens dringende redenen is ontslagen.

Brunswijk benadrukt dat volgens de statuten van de bond Hellings, als ex-werknemer, geen lid en voorzitter meer zou mogen zijn. Hij staat klaar om hard op te treden als het bedrijf in problemen wordt gebracht door de acties van de bond.

De rechter heeft een vonnis geveld waarbij de werknemers zich aan moeten houden. Indien het vonnis niet wordt uitgevoerd, loopt een dwangsom van SRD 5.000 per dag tot een maximum van SRD 100.000 in 20 dagen.

De directie heeft de bond voor het gerecht gedaagd om de acties op te schorten, en deze moesten een half uur na het betekenen van het vonnis worden opgeschort, zoals beslist door rechter Suzanne Chu.

Ondanks deze ontwikkelingen heeft de bond het werk nog niet hervat. Vanmorgen wordt een algemene ledenvergadering belegd om 7.30 uur, maar het ziet er niet naar uit dat het werk hervat wordt zolang het ontslag van Hellings niet teruggedraaid is.

Mis dit niet:

Paramaribo East Lions Club start jubileumtraject met tien maatschappelijke projecten

Onderwijs en bedrijfsleven slaan handen ineen voor arbeidsmarktrelevant onderwijs

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Tien jaar Lions wordt tien maanden maatschappelijke impact.
Suriname

Paramaribo East Lions Club start jubileumtraject met tien maatschappelijke projecten

Illustratiefoto.
Suriname

Onderwijs en bedrijfsleven slaan handen ineen voor arbeidsmarktrelevant onderwijs

Denk je dat een huis of grond in Suriname buiten het zicht van de Nederlandse Belastingdienst blijft? 'Verborgen' vermogen kan toch worden opgespoord. Foto: Suriname binnenstad ter illustratie
Lifestyle

Hoe ontdekt Nederland verborgen vermogen in Suriname?

De gezinnen met de minste kansen dreigen achter te blijven.
Suriname

Kansengezinnen ontbreken in Surinaams beleid: gemiste kans voor Local Content en SROI

vliegen reizen vliegtuig passagier
Nederland

Analist ziet oplossing in Surinaamse experts uit Nederland

De organisatie van Copa Pertjajah bereidt zich voor op de tweede editie van het 6x6-toernooi. Foto: Pixabay
Sport

Copa Pertjajah maakt zich op voor tweede editie voetbaltoernooi met 48 teams

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws