• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Regierol afdeling Integraal Waterbeheer wordt versterkt

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 februari 2024 13:51
in Nieuws, Suriname
Water

Het Makandra-programma, dat een samenwerking is tussen Suriname en de Nederlandse overheid op het vlak van klimaatmitigatie en -adaptie, wordt momenteel uitgevoerd.

In dit kader heeft op het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) de kick-off plaatsgevonden van het Integraal Waterbeheer (IWB)-project met als doel hervorming van de afdeling IWB.

Bij deze activiteit, op 19 februari, waren vertegenwoordigd, directie en staf van het directoraat Water van NH en afgevaardigden van de organisatie Wereld Waternet.

Gedurende de bijeenkomst is vanuit NH alsook Wereld Waternet een presentatie verzorgd.

Gonda Asadang, directeur Water NH, ging tijdens haar presentatie in op de coördinerende rol van het ministerie op het vlak van waterbeheer in Suriname.

Om hier adequaat invulling aan te kunnen geven, wordt nieuwe wetgeving voorbereid, die thans in de afrondende fase is.

De noodzaak voor integraal waterbeheer is sedert 2016 geïdentificeerd.

Dit heeft erin geresulteerd dat in samenwerking met de UNDP Suriname een roadmap Integrated Water Resource Management is ontwikkeld.

Mis dit niet:

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

In het jaar 2020 is het directoraat Water met de afdeling Integraal Waterbeheer als managementinstrument opgericht.

De ondersteuning van de organisatie Wereld Waternet om de afdeling verder vorm te geven en de regierol te versterken, wordt toegejuicht.

Er zullen binnen dit twee fasen-project diverse oriëntatiemissies worden uitgevoerd, eveneens verschillende sessies en trainingen worden verzorgd voor staf en medewerkers van het directoraat Water.

In de eerste fase zal de focus worden gelegd op het versterken van de interne organisatie van de afdeling IWB.

Fase 2 moet de externe samenwerking van de afdeling IWB versterken.

Dit op het vlak van onder andere stakeholderanalyse, rapportage en versterkte kennis over integrale samenwerking.

Wereld Waternet is niet onbekend in Suriname.

Eerder is samengewerkt met onder meer de SWM, de ministeries Openbare Werken (OW) en Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS).

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

den haag nederland scheveningen strand
Lifestyle

Zomer lijkt voorbij in Nederland, Surinamer: ‘Ik ga alvast een reis naar de zon boeken’

Man in verzekering gesteld na vermeend geweld tegen echtgenote
Suriname

Man rijdt volgens echtgenote met hoge snelheid op haar af

Burgers vragen DNA kritisch te kijken naar salarisverhoging
Suriname

Petitionarissen uiten zorgen over salarisverhoging en koopkracht

DNA creëert wettelijke ruimte voor topsporters van Surinaamse afkomst
Sport

Suriname haalt juridische drempel weg voor sporters uit de diaspora

Leerlingen van O.S. Latour 1 ontvangen schoolpakketten tijdens de officiële start van het landelijke project van Jeugdontwikkeling en Sport. Foto: CDS
Suriname

Regering deelt landelijk 25.000 schooltassen uit aan kinderen uit kwetsbare gezinnen

Politie suriname paramaribo
Suriname

Surinaamse politie registreert 124 inbraken en 48 berovingen in vier weken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws