• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

‘Voormalige kolonisator moet toelaten dat Surinamers visumvrij reizen naar Nederland’

P. Peterson door P. Peterson
27 januari 2024 14:00 - Geüpdatet op 29 januari 2024 08:18
in Lifestyle, Nederland, Suriname
KLM boeing zanderij johan adolf pengel luchthaven airport

In Suriname heerst er een toenemende verwachting dat visumvrije toegang tot Nederland voor Surinamers binnenkort een realiteit zal worden.

Deze hoop werd aangewakkerd nadat het Ministerie van Buitenlandse Zaken van Suriname indicaties gaf dat er mogelijkheden worden verkend voor visumvrije toegang tot Nederland.

Dit nieuws werd met groot enthousiasme ontvangen, vooral door de relatieve zwakte van het Surinaamse paspoort in vergelijking met dat van buurland Brazilië, wiens burgers al zonder visum naar Schengenlanden mogen reizen.

Op de Facebookpagina van GFC Nieuws uitten enkele Surinamers hun mening dat visumvrij reizen naar Nederland al lang mogelijk had moeten zijn.

Als argument voerden ze aan dat burgers uit voormalige Spaanse kolonies zonder toeristenvisum naar Spanje kunnen reizen.

Bekijk ook:

SAO certificeert SEMC-medewerkers via nieuw Micro Credentials-concept

Broedboxen redden bedreigde zeeschildpadden: ruim 91 procent van eieren succesvol uitgekomen

Spanje, bekend om zijn vele ex-kolonies in Latijns-Amerika, heeft echter een wisselend visumbeleid; terwijl Argentijnen en Chilenen zonder visum naar Spanje en dus Europa mogen reizen, is dit niet het geval voor burgers van de Dominicaanse Republiek.

De roep vanuit Suriname voor visumvrije toegang tot Nederland is niet alleen een kwestie van reisgemak, maar ook een signaal richting het erkennen en herstellen van historische banden en ongelijkheden.

Terwijl de officiële besluitvorming nog in behandeling is, blijven de ogen van velen in Suriname hoopvol gericht op een positieve ontwikkeling in de nabije toekomst.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

SEMC investeert in personeel met modulaire vakopleiding Automontage
Suriname

SAO certificeert SEMC-medewerkers via nieuw Micro Credentials-concept

Braamspunt blijft cruciaal broedgebied dankzij nieuwe beschermingsmaatregelen.
Suriname

Broedboxen redden bedreigde zeeschildpadden: ruim 91 procent van eieren succesvol uitgekomen

Staatsolie bereidt seismisch onderzoek voor in 52.400 vierkante kilometer offshoregebied
Suriname

ILACO presenteert milieuonderzoek voor offshore seismisch onderzoek en proefboringen in Coronie

Nieuwe woningregeling koppelt inkomen aan rente en kredietmogelijkheden
Suriname

Burgers kunnen via banken financiering aanvragen voor eerste eigen woning

NaHuSur moet einde maken aan politieke afhankelijkheid bij woningtoewijzing
Suriname

Simons: huisvesting moet een fundamenteel recht worden, geen politiek project

Foto ter illustratie.
Suriname

Belastingdienst geeft Chinese ondernemers voorlichting over BTW-verplichtingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws