• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SPA wakker en ready

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
21 januari 2024 11:23
in Suriname
spa

Het lijkt erop dat Wayne Telgt een nieuwe dynamiek heeft gebracht in de Surinaamse Partij van de Arbeid (SPA).

Zijn overstap van de Nationale Partij Suriname (NPS) naar de SPA heeft veel aandacht gekregen, en zijn introductie samen met andere kaderleden heeft de partij nieuw leven ingeblazen.

Opmerkelijk is ook de betrokkenheid van Roberto Ernst en de aankondiging van Guno Castelen om binnen enkele maanden de leiding over te dragen.

Telgt, eerder genoemd door velen als mogelijke opvolger van Gregory Rusland bij de NPS, lijkt nu al op te vallen binnen de SPA.

Zijn brede oriëntatie en betrokkenheid bij verschillende aspecten van de ontwikkeling van het land maken hem opmerkelijk. Robby Berenstein, eveneens bekend om zijn inzet voor arbeidsrechten en betere werkomstandigheden, is zeker een waardevolle aanwinst voor de SPA.

Telgt’s focus op de “factor arbeid” in plaats van alleen op arbeiders weerspiegelt zijn sociaal-democratische perspectief, dat tijdens de SPA-bijeenkomst lijkt te zijn overgenomen door meerdere sprekers.

Castelen benadrukte dat de SPA een belangrijke rol te vervullen heeft, vooral in de besluitvorming met betrekking tot het aandeel van de factor arbeid. Telgt vulde aan dat elke president na 2025 rekening moet houden met de zienswijze van de factor arbeid. “De SPA zal in de keuken moeten zijn.”

Met het aankomende congres in augustus 2024, waar de nieuwe leiding zal worden gekozen, lijkt de SPA zich voor te bereiden op een nieuwe fase onder invloed van Telgt en andere betrokkenen.

Mis dit niet:

DNL biedt minister Baasaron wetsvoorstel aan voor duurzame economische toekomst Suriname

Venezolaanse president Delcy Rodríguez in Suriname voor gesprekken over olie, landbouw en handel

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

DNL wil een inhoudelijke bijdrage leveren aan goed bestuur en een eerlijke verdeling van Suriname’s natuurlijke rijkdommen.
Suriname

DNL biedt minister Baasaron wetsvoorstel aan voor duurzame economische toekomst Suriname

President Delcy Rodríguez van Venezuela op Zanderij. Foto: CDS
Suriname

Venezolaanse president Delcy Rodríguez in Suriname voor gesprekken over olie, landbouw en handel

Politie sluit meer aanhoudingen in geweldzaak niet uit.
Suriname

Oom doodgestoken door neef tijdens borrelen in Galibi

Amethietstraat perceel
Nederland

Nederlander spreekt tuinman in Paramaribo aan op overlast en krijgt verbijsterende reactie

Project richt zich op groene vaardigheden, milieubeheer, ondernemerschap en olielekbestrijding.
Suriname

Canada Fund en SPWE starten trainingstraject voor 80 jongeren richting energiesector

ministerie bibis buitenlandse zaken paramaribo
Lifestyle

‘Duizenden ambtenaren in Suriname lopen straks risico hun werk kwijt te raken’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws