• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Betaalbaar internet is een noodzaak voor vooruitgang in Suriname

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
21 januari 2024 18:00
in Opinie
internet online

In het digitale tijdperk is internet geen luxe, maar een basisbehoefte. In Suriname, echter, blijven de tarieven voor vast internet disproportioneel hoog in vergelijking met de gemiddelde inkomens.

Met maandelijkse kosten van SRD 522,80 voor een basispakket van 5/1 Mbps, besteden burgers, wiens maandinkomen tussen de SRD 7000 en 11.000 ligt, ongeveer 7,5% tot 4,7% van hun inkomen aan slechts basisinternet.

Dit percentage ligt aanzienlijk hoger dan in veel andere landen, waardoor de digitale kloof in Suriname wordt vergroot.

De hoge kosten beperken niet alleen de toegang tot informatie en onderwijs, maar belemmeren ook kleine ondernemers en de algemene economische groei.

In een wereld waarin connectiviteit gelijk staat aan kansen, betekent beperkte toegang tot internet een gemiste kans voor ontwikkeling en innovatie.

Het is noodzakelijk dat internettoegang als een prioriteit wordt beschouwd, waarbij tarieven worden aangepast aan de financiële realiteit van de Surinaamse burgers.

Betaalbaar internet is de ruggengraat van hedendaagse educatie, gezondheidszorg, en zakendoen. Het bevordert gelijkheid, inclusiviteit en sociale mobiliteit. Vooral in deze tijden van een pandemie heeft de noodzaak van betrouwbaar en betaalbaar internet zich duidelijk gemanifesteerd.

Een strategische herziening van de internettarieven is geen kwestie van luxe, maar een investering in de toekomst van Suriname.

Het is tijd om de digitale kloof te dichten en elk individu de kans te geven om de vruchten van het digitale tijdperk te plukken.

J. Kerto

ShareTweetSendSend

Meer berichten

san van der Eugene
Opinie

Het primaat ligt altijd bij de politiek!

Mungra Dharm
Opinie

Als de politiek het OM wil hervormen zonder bewijs, dan is de rechtsstaat zelf de inzet

Man afro heer
Column

Wanneer uiterlijk de eerste zin bepaalt in Suriname

NPS pokie en rusland
Opinie

6 maanden onderzoek en nul steun terwijl de armsten lijden onder het Moni Karta-dossier

kind misbruik geweld
Opinie

Cultuur mag nooit een schild zijn voor misbruik

ebu jones
Opinie

Jones en Parmessar (NDP) sleutelen aan artikel 146 GW: “efficiëntie” met extra vergaderstoelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws