• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

GBB-minister Vorswijk: “Specifieke aanvragen voor mennonieten heb ik niet gezien en ook niet afgehandeld”

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 januari 2024 14:40
in Nieuws
GBB-min-Dinotha-Vorswijk-280x280

Minister Dinotha Vorswijk van het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) heeft in het parlement verklaard dat zij geen specifieke aanvragen van of voor mennonieten heeft gezien of afgehandeld.

“Er worden honderden tot duizenden grondaanvragen ingediend op het domeinkantoor. Vermeldenswaardig is dat er geen beperking is voor de oppervlakte van aanvragen. Eenieder is vrij om aan te vragen, maar specifieke aanvragen voor mennonieten heb ik nog niet gezien en ook niet afgehandeld”, aldus de bewindsvrouw in de Nationale Assemblee op 19 januari 2024.

De GBB-minister liet doorschemeren dat de grootste oppervlakte die door de huidige regering is afgehandeld, een aanvraag is van N.V Havenbeheer voor 1500 hectaren ten behoeve van een diepzeehaven in het district Nickerie.

De regering heeft eerder verklaard dat er geen gronden zijn uitgegeven aan de mennonieten.

Het is pertinent onjuist dat de president aanvragen bestemd voor mennonieten door geleidt naar het ministerie van GBB.

“Verder zijn er geen reserveringen van 1 miljoen hectaren. Mennonieten spelen geen rol bij het grondenvraagstuk, zoals gesuggereerd. Ze zullen alleen land kopen als het reeds bestemd is voor landbouw, zonder aanspraken van tribale volken en Inheemsen. Tot op heden bezitten mennonieten geen land in Suriname. Er zijn dus ook geen gronden in het Nassau-gebergte, Brokopondo (Klaaskreek), Witagron en Tibiti uitgegeven”, benadrukte het Kabinet van de President.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paspoort geld euro's nederlands nationaliteit
Nederland

Oproep om Nederlandse Surinamers meer zeggenschap te geven in Paramaribo

Aanrijding
Suriname

Zware crash eist leven van 25-jarige man

adhin chan santokhi uitvaart
Suriname

DNA-voorzitter Adhin eert nalatenschap Santokhi tijdens uitvaart

irfaan ali santokhi
Suriname

President Ali eert Santokhi en pleit voor eenheid rond Corantijnrivier

verkenningsvliegtuig guyana
Suriname

India levert verkenningsvliegtuig aan Guyana tegen achtergrond van regionale spanningen

handboeien arrestatie aangehouden 3
Suriname

Man aangehouden na bedreiging partner met vuurwapen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws