• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Nieuw VN-rapport: 43,2 miljoen mensen lijden honger in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 november 2023 15:17
in Suriname
Armoede

Uit het recente VN-rapport, Regional Overview of Food Security and Nutrition 2023, blijkt dat 43,2 miljoen mensen in Latijns-Amerika en het Caribisch gebied honger lijden, wat overeenkomt met 6,5% van de bevolking.

Hoewel er een lichte verbetering is ten opzichte van eerdere metingen, blijft de hongerprevalentie 0,9 procentpunt boven de cijfers van 2019 vóór de COVID-19-pandemie.

Het rapport onthult regionale verschillen, zoals een daling van honger in Zuid-Amerika, maar een toename in het Caribisch gebied.

In 2022 hadden 247,8 miljoen mensen matige of ernstige voedselonzekerheid in de regio, een daling van 16,5 miljoen vergeleken met 2021. Ongelijkheid en uitdagingen zoals armoede en klimaatverandering beïnvloeden de voedselzekerheid, vooral op het platteland. Ondanks verbeteringen blijft de voedselonzekerheid toenemen.

Ook wordt de regio geconfronteerd met de complexe kwestie van ondervoeding, met een groeiende prevalentie van overgewicht en obesitas bij kinderen en volwassenen. De kosten van gezonde voeding zijn in de regio het hoogst ter wereld, wat wordt toegeschreven aan voedselinflatie en verstoringen in de toeleveringsketen.

Regionale organisaties, waaronder de FAO, het Wereldvoedselprogramma, PAHO, UNICEF en IFAD, benadrukken de dringende noodzaak van samenwerking en onmiddellijke actie om de voedselzekerheid te verbeteren en gezonde voeding toegankelijker te maken voor iedereen in de regio.

Mis dit niet:

Rechter moet duidelijkheid brengen in bestuurlijk conflict bij TAS

Ex-korpschef Bryan Isaacs betrokken bij aanrijding in Paramaribo

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Rechter doet uitspraak in twee kortgedingen.
Suriname

Rechter moet duidelijkheid brengen in bestuurlijk conflict bij TAS

Zware materiële schade bij aanrijding met politievoertuig
Suriname

Ex-korpschef Bryan Isaacs betrokken bij aanrijding in Paramaribo

Suriname kijkt uit naar voortzetting samenwerking met herkozen president Lula.
Suriname

President Simons feliciteert Lula met herverkiezing en ziet kansen voor verdere samenwerking

De politie heeft een tweede vrouw aangehouden in de zaak rond de verspreide intieme video van ondernemer Rosco. Foto: KPS
Suriname

Tweede vrouw aangehouden voor verspreiding intieme video van ondernemer Rosco

paspoort nederlands reizen
Lifestyle

‘Vijf jaar eerder naar Suriname terugkeren kan je bijna €200 AOW per maand kosten’

Brunings: nieuwe metingen wijzen op verbetering waterkwaliteit Saramaccarivier
Suriname

Arrestanten komen in opstand na aanhouding bezoeker bij politiebureau Houttuin

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws