• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Economische bloei creëren blijft een raadsel voor regering Santokhi- Brunswijk

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 november 2023 00:00
in Opinie
Puzzel raadsel

OPINIE- De ambitie van de regering Santokhi- Brunswijk om Suriname tot bloei te brengen, staat buiten kijf. Echter, met de dag wordt het duidelijker dat goede bedoelingen niet synoniem staan aan succes.

De wil om vooruitgang en welvaart te bewerkstelligen is aanwezig, maar de weg ernaartoe blijft onzeker en is bezaaid met hindernissen.

Het is niet voldoende om te willen; men moet ook kunnen. De complexiteit van bestuur en economische vernieuwing in een land als Suriname is niet te onderschatten.

De obstakels zijn breed en variëren van het navigeren door internationale wateren in een tijd van economische onzekerheid tot het adresseren van binnenlandse sociale en infrastructurele issues die diepgeworteld zijn.

De coalitie staat voor de moeilijke taak om niet alleen visie te hebben, maar deze ook om te zetten in concrete actie. Dit vergt capaciteiten die wellicht nog ontwikkeld moeten worden.

Suriname tot bloei brengen is een complexe puzzel waarbij elk stukje, economisch beleid, sociaal beleid, onderwijs, gezondheidszorg en rechtshandhaving, nauwkeurig moet passen.

Erkenning van deze realiteit is een eerste stap. De volgende is het aantrekken en ontwikkelen van bekwaamheid die in staat is om de nobele doelstellingen van de regering te realiseren. Pas dan kan Suriname haar volle potentieel bereiken.

C. Wallerlei

Mis dit niet:

Nederland is geen paradijs: vertrek niet zonder plan

Het Surinaams binnenland een wild west?

DISCLAIMER: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

suriname zanderij airport johan adolf pengel luchthaven
Opinie

Nederland is geen paradijs: vertrek niet zonder plan

Garimpeiros goudwinning binnenland o 0 1024x580 1
Opinie

Het Surinaams binnenland een wild west?

suriname paramaribo winkel supermarkt boodschappen
Column

Een buitenlands diploma maakt je niet beter dan een Surinamer zonder opleiding

Pelin Bergi legt zwakte van toezicht op Surinaamse goudsector bloot
Opinie

Wie wint het goud van Pelin Bergi en wie houdt toezicht?

8 decembermoorden proces
Opinie

Suriname mag Bouterse herdenken, maar de slachtoffers niet vergeten

Illustratiefoto Mennonieten.
Opinie

Mennonieten in Suriname: Bolivia waarschuwde ons al

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws