• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Minister Mac Andrew ontvangt functionaris Zijin Mining voor kennismakingsbezoek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 oktober 2023 17:05
in Nieuws, Suriname
Mc Andrew

Minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid & Jeugdzaken (AWJ) heeft Jerry Zhu, People & Culture Manager bij Zijin Mining Group Co. Ltd (Zijin), dat in februari dit jaar de overname deed van  Rosebel Gold Mines NV, voor een kennismakingsbezoek ontvangen.

Bij deze gelegenheid hebben partijen met elkaar van gedachten gewisseld over onder andere arbeidsomstandigheden en -bescherming binnen het bedrijf, maar ook in het algemeen.

De gedachtewisseling heeft op 19 oktober 2023 plaatsgevonden binnen het kader van Decent Work, welke door het ministerie wordt gepropageerd en geïmplementeerd.

Jerry Zhu werd bijgestaan door Angela De Abreu, Human Resources Superintendent bij Zijin. Naomi Esajas-Friperson, onderdirecteur Arbeidsmarkt op  AWJ en Rowan Noredjo, Inspecteur Generaal Arbeidsinspectie, waren ook aanwezig bij de bijeenkomst.

Partijen kwamen er niet onderuit om specifieke issues waar Zijin mee zit, te bespreken. Een daarvan is het aangaan van contractarbeid enerzijds en het opzeggen van het werkverband met contractarbeiders wegens omstandigheden waar het bedrijf geen invloed op heeft.

Ook is aandacht gevraagd voor de afhandeling van gevallen, die bij de bemiddelingsraad worden aangemeld.

Minister Mac Andrew stelt zich op het standpunt dat te allen tijde de wetgeving moet worden nageleefd en er niet alleen moet worden gekeken naar het belang van werkgevers, maar ook naar het belang van werknemers die recht hebben op sociale zekerheid.

De bewindsman heeft de nadruk gelegd op de cruciale rol van het directoraat Arbeidsinspectie die toezicht houdt op de naleving van de arbeidswetgeving door alle bedrijven in ons land, hetzij lokale ondernemingen alsook multinationals.

Mac Andrew benadrukte tevens de rol van de Bemiddelingsraad, die zich buigt voor bemiddeling en beslechting van arbeidsconflicten, waarvan niet elk geval binnen korte termijn kan worden beslecht.

De Bemiddelingsraad treedt op als bemiddelaar en verleent onder meer bijstand aan werkgevers en vakbonden die het voornemen hebben een collectieve arbeidsovereenkomst (cao) te sluiten.

Zhu en De Abreu hebben uit handen van de minister boekwerken ontvangen over de Surinaamse arbeidswetgeving. Partijen zijn tevreden met deze bijeenkomst en blijven met elkaar in contact. Zij staan voor een goede werkrelatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

hindoe heer man kantoor werk
Lifestyle

Zakenman verzet zich tegen beeld van luie Surinamers

In beslag genomen kwie-kwie en eieren tijdens politiecontrole bij Burnside in Coronie.
Suriname

Drie verdachten aangehouden in Coronie voor vervoer kwie-kwie en eieren

vrouw zitten thuis bank
Lifestyle

Woningcrisis dwingt volwassen Surinamers langer thuis te blijven wonen

acai bowl
Lifestyle

Açaí groeit dichtbij Suriname, maar is minder zichtbaar dan in Europa

bouva en tct en beighle
Suriname

Wekelijkse vlucht en nieuwe afspraken versterken regionale samenwerking Suriname en Dominicaanse Republiek

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Onderzoek naar dood drie kinderen overgedragen aan Kapitale Delicten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws