• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Ziekenhuizen in Suriname kampen met financiële problemen door achterhaalde tarieven en vragen dringend om hulp

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 oktober 2023 01:16 - Geüpdatet op 23 oktober 2023 14:20
in Nieuws, Suriname
ziekenhuis artsen dokter

GFC NIEUWSREDACTIE – In Suriname hebben ziekenhuizen ernstige financiële problemen door aanzienlijke betalingsachterstanden, wat leidt tot een groot probleem bij de levering van geneesmiddelen door het Bedrijf Geneesmiddelen Voorziening Suriname (BGVS).

Deze achterstanden kunnen niet worden ingelopen, grotendeels vanwege verouderde ligdagtarieven. De Nationale Ziekenhuis Raad (NZR) voorzitter, Dayasankar Mathoera, heeft minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid hierover geïnformeerd en dringend om een oplossing gevraagd.

Het huidige ligdagtarief is ontoereikend om de kosten te dekken voor klinische patiënten. Eerder was er een regeling waarbij ziekenhuizen jaarlijks een specifiek bedrag aan geneesmiddelen konden verkrijgen via BGVS, als compensatie voor het niet-marktconforme ligdagtarief.

In september vorig jaar is deze regeling echter stopgezet, met de verwachting dat de ligdagtarieven zouden worden aangepast. Helaas is dat niet gebeurd, waardoor de zorg nu in gevaar verkeert.

NZR benadrukt dat ze niet afhankelijk willen zijn van subsidies van het ministerie en roepen op tot de marktconforme aanpassing van de ligdagtarieven en andere zorgdiensten, zoals laboratorium- en radiologiediensten en operatiekamers. Dit zou de ziekenhuizen in staat stellen hun rekeningen zelf te betalen.

Als dit om welke reden dan ook niet haalbaar is, vragen ze om herinvoering van de regeling met BGVS om de ziekenhuizen te ondersteunen, omdat ze nu in een uiterst zorgelijke situatie verkeren, met een gestage afname van de zorgkwaliteit.

Bovendien melden ze dat onderhandelingen tussen het Staatsziekenfonds (SZF), de grootste klant van ziekenhuisdiensten, en de ziekenhuizen moeizaam verlopen.

SZF reageert traag op voorstellen, en de tarieven voor dit jaar zijn niet aangepast. Hierdoor voelen ziekenhuizen zich niet serieus genomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424308
Suriname

Man aangehouden met vuurwapen tijdens surveillance

schiphol airport
Lifestyle

Vlieg je naar Suriname? Door een storing op Schiphol halen je koffers Zanderij mogelijk niet

brood
Suriname

Stichting 1 voor 12 buiten aanbesteding: verschillende lezingen

nationaal leger en politie
Suriname

Gezamenlijke veiligheidsoperatie gestart in Marowijnegebied

armoede geld portemonnee inflatie
Suriname

Centrale Bank van Suriname: Inflatie stijgt verder, jaarinflatie richting 12% eind 2025

President Jennifer Simons spreekt de samenleving toe tijdens de Volkskerstzang op het Onafhankelijkheidsplein in Paramaribo.
Suriname

President Simons roept tijdens Volkskerstzang op tot innerlijke vrede en eenheid in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws